• Moda w zasięgu ręki
img

Bon voyage! Torby podróżne

Wchodzimy w okres typowo wakacyjny. Kilka krótszych lub jeden dłuższy urlop to marzenie każdego z nas zwłaszcza wtedy, kiedy musimy siedzieć w klimatyzowanym biurze. Widząc za oknem piękne słońce i ogrom miejsc, do których chcielibyśmy się udać, zaczynamy planować każdy moment upragnionego wyjazdu, nie zapominając o najdrobniejszych szczegółach. Tak misternie przygotowany plan zasługuje na prawdziwy podziw, z jedną, drobną uwagą. Myśląc o morzach, górach, łąkach i podróżach na pewno nie zastanowiłeś się, z jaką torbą dane ci będzie spędzić ten urlop. „Jakaś tam” walizka może zawieść. Wybierz tą, która zadba o komfort i bezpieczeństwo twojego wyjazdu.

Torby podróżne damskie – kobieta na krańcu świata

Wiele kobiet coraz częściej decyduje się na zrezygnowanie ze spokojnego opalania na polskich lub zagranicznych plażach, na rzecz egzotycznych wypraw w najbardziej odległe zakątki świata. Wiadomo, że do każdej podróży należy przygotować odpowiednie ubrania, ponieważ nie ma nic gorszego jak ciuchy niepasujące do miejsca, w którym się znajdujemy.

Egzotyczne miejsca, długie piesze wyprawy i inne wędrówki wymagają najwyższej jakości dodatków. Torby podróżne damskie, jakie powinnaś zabrać ze sobą na taki wyjazd muszą być trwałe, wytrzymałe i niezawodne. Najlepszym rozwiązaniem są materiałowe plecaki, których lekkość nie przeszkadza w pieszych wędrówkach i przygodach, a sam materiał wytrzyma wiele ekstremalnych sytuacji. Materiał, którego powinnaś szukać to płótno lub nylon. Wodoodporność tego drugiego to dodatkowy atut.

Torby podróżne męskie – bądź jak Indiana Jones 

Indiana Jones nie bał się żadnej dżungli, żadnego zwierzęcia i sam jak drapieżne zwierzę pokonywał kolejne przeszkody. Tego lata możesz być dokładnie taki jak on! Podróżne torby męskie, które sprawdzą się podczas takich ekstremalnych wakacji muszą być przede wszystkim trwałe, po drugie lekkie, a po trzecie niewielkie. Wszystkim tym wymaganiom odpowiadają torby do ręki, wykonane z nylonu lub płótna. Tak samo jak w przypadku damskich toreb powyżej, te dwa materiały najlepiej sprawdzą się w ekstremalnych warunkach z tą jedną różnicą, że mężczyźni znacznie częściej wybierają torby do ręki, aniżeli plecaki.

torba podróżna

Duże torby podróżne – dla wymagających

W odróżnieniu od egzotycznych kierunków, te bardziej miejskie wymagają nieco innych dodatków. Torby podróżne w większych rozmiarach są dokładnie tym, czego potrzebujesz. Najlepsze torby podróżne wykonane są ze skóry, co podnosi komfort podróżowania i pozwala na wkroczenie do ekskluzywnego hotelu w naprawdę wielkim stylu. Wbrew pozorom, duże torby podróżne ze skóry wcale nie są tak drogie jak mogłoby się wydawać. Ich ceny rzadko kiedy przekraczają ceny tradycyjnych walizek, oferowanych przez najbardziej znane sklepy w centrach handlowych. Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć prawdziwą perełkę. Najlepiej jest robić to w sklepach internetowych.

Duże torby podróżne skórzane łączą ze sobą funkcjonalność tradycyjnej walizki i piękny wygląd torby niemalże podręcznej - torby na ramię lub tradycyjnej torebki. Ważne jest, aby taka torba posiadała stelaż na kółkach, ponieważ znacznie ułatwi to podróżowanie i przemieszczanie się pomiędzy różnymi hotelami, pociągami, czy po hali odlotów międzynarodowego lotniska.

Małe torby podróżne – wszystko pod ręką

Kilkurazowe, krótkie podróże nie wymagają zabierania ze sobą ogromnych toreb. Na taki wyjazd wystarczy zabrać niedużą torbę podróżną. Jest to nie tylko oszczędnością miejsca, ale przede wszystkim energii wkładanej w przemieszczanie się z nią. Małe torby podróżne mogą być wykonane tak samo jak wspomniane wyżej torby ze skóry, a także z materiału. Przewagą tych skórzanych jest fakt, że kilka firm na polskim rynku oferuje torby skórzane na kółkach, które są torbami podróżnymi, a możliwość odpięcia od nich stelaża na kółkach pozwala na szybkie przekształcenie takiej torby w zwyczajną torbę, z którą możesz pójść do pracy, czy drinka ze znajomymi.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również