• Moda w zasięgu ręki
img

Wybieramy walizkę podróżną na kółkach

W okresie wakacyjnym liczy się przede wszystkim miejsce, do którego jedziemy. W zależności od niego wypoczynek będzie mniej lub bardziej aktywny - zwiedzanie, opalanie, każdy lubi inaczej spędzać upragniony urlop. Mało kto zastanawia się jednak nad tym, w jaki sposób na ten urlop dotrzeć, aby nie być zmęczonym podróżą przez kolejnych kilka dni. Oczywistym rozwiązaniem jest walizka podróżna na kółkach, która jest najbardziej wygodnym dodatkiem podróżnym. Wrzucamy do niej wszystkie swoje rzeczy, a dzięki kółkom nie musimy jej dźwigać. Mimo tego, nie wszystkie walizki są sobie równe. Część z nich wykonana jest z nietrwałych materiałów, część posiada nieprawidłowy rozstaw kółek, które potrafią zamienić urlop w koszmar. Dowiedz się, jak wybierać walizki, aby uniknąć wakacyjnej wtopy i w pełni cieszyć się urlopem od pierwszych jego godzin.

Walizka podróżna – jaką wybrać?

Na samym początku musimy wymienić kilka rodzajów walizek. Najbardziej popularnymi są tradycyjne, materiałowe walizki na kółkach. Cechuje je bardzo duża niezawodność i wytrzymałość, ale też skłonność do brudzenia się, zwłaszcza podczas podróży pociągiem czy samolotem. Drugim rodzajem są walizki sztywne, plastikowe lub plastikowe z domieszką kauczuku, których czyszczenie jest znacznie prostsze. Okazuje się, że ich użytkowanie wcale nie jest tak bardzo wygodne, jak mogłoby się wydawać.

Walizki usztywniane nie są typem walizek, w których możemy upchnąć na szybko przedmioty zbierane wczesnym rankiem tuż przed wyjazdem z domu. Samo zajrzenie do ich wnętrza w celu odnalezienia jakiejś rzeczy, czy włożenia dodatkowej do walizki w trakcie podróży jest dość utrudnione, ze względu na konieczność rozpięcia dosłownie całego zamka. Skutkuje to pokazywaniem wszystkim dookoła zawartości swojej walizki. To taki bardzo mały szczegół, o którym należy pamiętać, wybierając swoją nową walizkę. Warto też wspomnieć o ryzyku pęknięcia usztywnianego pancerza podczas przerzucania walizki przez obsługę na lotnisku.

wymiary walizki do samolotu

Walizka podróżna na kółkach kauczukowych: mała, średnia czy duża?

Ten wybór pozostawiamy tobie. W zależności od tego, w jakim miejscu planujesz swoje wakacje oraz jakim środkiem transportu zamierzasz tam dotrzeć, powinieneś wybrać walizkę małą, średnią lub dużą. Wakacje, polegające na zwiedzaniu kilku sporo od siebie oddalonych miast wymagają drobnego bagażu, który nie będzie przeszkadzał. Wybierz zatem małą walizkę. Bez problemu wsiądziesz z nią do każdego autobusu, metra, tramwaju, a nawet wciśniesz ją do bagażnika małego Smarta. Średnie walizki polecane są na tradycyjne wakacje, w trakcie których przebywasz w jednym miejscu przez okres do 2 tygodni. Dłuższe wyjazdy oraz wyjazdy rodzinne to moment, w którym najlepiej sprawdzi się walizka duża. Upychanie rzeczy lub rezygnowanie z zabrania ze sobą niektórych ze względu na małe rozmiary walizki nie ma najmniejszego sensu. Lepiej zainwestować w nieco większy model, do którego wszystko spokojnie się zmieści.

Wymiary walizki podróżnej do samolotu

W zależności od tego, jakimi liniami lotniczymi podróżujesz, masz do wyboru walizki pokładowe w dwóch rozmiarach. WizzAir wymaga najmniejszego rozmiaru walizek, ponieważ zaledwie 56 x 45 x 25 cm. RyanAir i wszystkie inne linie dopuszczają walizki o wymiarach 55 x 40 x 20 cm. Musisz ściśle trzymać się tych wymogów, ponieważ przekroczenie ich o chociażby jeden centymetr będzie skutkowało koniecznością nadania bagażu jako rejestrowanego, co pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Tak wysokie, że naprawdę lepiej ich unikać.

Walizka podróżna kolorowa – znajdź swój bagaż w 2 minuty!

Aby uniknąć przedłużającego się poszukiwania walizki wśród innego bagażu rejestrowanego, wystarczy wybrać taką walizkę, która będzie wyróżniała się na tle innych. Kolor odgrywa tutaj bardzo dużą rolę: żółta, pomarańczowa, zielona, niebieska, a nawet różowa walizka wyróżni się spośród wszystkich innych i już wjeżdżając na taśmę będziesz wiedział, że to właśnie twój bagaż.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również