• Moda w zasięgu ręki
img

Ostatni powiew lata - wycieczki last minute z damską torebką podróżną

 

Wycieczki i wakacje last minute to propozycja podróżowania wyłącznie dla zaprawionych w bojach kobiet. Oprócz tego, że wymagają zdecydowania się na nią w ciągu kilku godzin lub z dnia na dzień, to przede wszystkim związane są z koniecznością zapakowania się nawet na dwutygodniowy wyjazd w… godzinę. Mniej więcej tyle czasu mamy na wykonanie tej czynności w przypadku wyboru prawdziwego last minute. Oto krótki poradnik, dzięki któremu maksymalnie usprawnisz i przyśpieszysz swoje przygotowania do ekspresowych wakacji, zwłaszcza jeśli chodzi o pakowanie wakacyjnej torby.

Torba podróżna damska – ergonomiczne parametry do samolotu

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę przy wyborze idealnej torby lub walizki podróżnej są jej wymiary. Przy wyjeździe na mniej niż 7 dni rozważ zapakowanie się do mniejszej walizki kabinowej. Lecąc w ciepłe miejsce nie potrzebujesz zajmujących wiele miejsca ubrań – 7 sukienek bez najmniejszego problemu zmieści się właśnie w takiej walizce.

Jeśli zaś chodzi o ergonomię, najlepiej jeśli wybierzesz lekką walizkę. Dzięki temu unikniesz konieczności proszenia innych o pomoc we włożeniu jej do samolotowego luku bagażowego.

Torba podróżna damska na kółkach

O tym elemencie damskich (i męskich również!) toreb podróżnych nie trzeba chyba nikomu wspominać. Torby podróżne na kółkach stały się taką oczywistością jak posiadanie w domach pralki automatycznej. Mało kto wyobraża sobie wakacje bez takiego udogodnienia i słusznie! Po co nosić na ramieniu kilkunastokilogramową torbę, kiedy można szybko i wygodnie podróżować z tak dużym obciążaniem, które będzie spoczywało na kauczkowych kółkach, odciążających plecy, ramiona i dających poczucie prawdziwej, wakacyjnej wolności.

torba na wakacje

Na krótszy wypad – torba podróżna weekendowa damska

Wakacje last minute to wyjazdu, które trwają nie krócej niż 7 dni. Ale zdarza się, że nie zawsze otrzymamy w pracy tyle urlopu, czy po prostu nie chcemy wyjeżdżać na wakacje poza Polskę. Wtedy decydujemy się na kilkudniowy wyjazd, zazwyczaj weekendowy. Wtedy przed przystąpieniem do pakowania należy zaopatrzyć się w weekendową torbę podróżną.

Jak wygląda taka torba? W zależności od tego, czy posiada ona kółka, wygląda tweedy jak walizka kabinowa, ale jest od niej jeszcze mniejsza. Torby bez kółek to zwyczajne torby na ramię, do których chowamy ubrania na 2 dni, do tego dwie ulubione książki i wyjeżdżamy szybko za miasto.

Jedynie bagaż podręczny? - Torba podróżna podręczna damska

Podręczne torby damskie to różnorodność wzorów i kolorów. Najczęściej wybieranymi są torebki na ramię z możliwością poszerzenia ich o kilka dodatkowych centymetrów. Taki zabieg pozwala na zapakowanie do wnętrza takiej torebki ubrań nawet na 2 dni, czyli na czas weekendowego wyjazdu.

Damskie torby podręczne wykonane są zwykle z dwóch rodzajów materiałów: z nylonu lub skóry. Nylon to bardzo lekki, odporny na zanieczyszczenia materiał, który znacząco ułatwia podróżowanie. Dzięki posiadaniu torby wykonanej z takiego materiału nie musisz obawiać się o zabrudzenia. W przypadku ich wystąpienia wystarczy przetrzeć torbę wilgotną szmatką i gotowe – znikną w ciągu chwili.

Skórzane torby damskie podręczne są nieco cięższe niż ich nylonowe odpowiedniki i są one przeznaczone dla kobiet, które w trakcie podróży stawiają przede wszystkim na styl. Taka torba zwykle nie wygląda jak torba podróżna, a jak zwyczajna torebka – kobieca, elegancka i stylowa.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również