• Moda w zasięgu ręki
img

Kobieta na siłowni – damski niezbędnik

Bidon ubrania buty i torba sportowa 

Na siłowni ważna jest wygoda, nic nie powinno zatem krępować twoich ruchów. Pamiętaj, żeby sportowe ubranie było do ciebie idealnie dopasowane. Zbyt duże sprawi, że będziesz się czuć jak w worku, z kolei zbyt ciasne znacznie ograniczy twoje ruchy. Na siłowni ważne jest oczywiście cardio, a do tego potrzebne są wygodne buty sportowe, aby twoje stopy również czuły się komfortowo. Wykonując różne ćwiczenia nie możesz skupiać się przecież na problemach związanych ze strojem jaki masz na sobie. Siłownia to nie tylko bezmyślne wykonywanie ćwiczeń seria po serii.

Element psychiczny również jest bardzo ważny, dlatego komfort odgrywa tutaj tak dużą rolę. Pamiętaj, że organizm to nie studnia bez dna, konieczne jest jego odpowiednie nawadnianie zwłaszcza przy dużym wysiłku fizycznym. Na rynku znajdziesz różnego rodzaju bidony, w których spokojnie będziesz mogła przenosić swoje ulubione napoje. Zapytasz, gdzie to wszystko pomieścić? Rozwiązaniem jest pojemna i stylowa torba sportowa wykonana ze skóry, która będzie idealnym dopełnieniem twojego sportowego stylu.

Cechy użytecznej torby sportowej 

W odróżnieniu od mężczyzn, kobiety przykładają ogromną wagę do wyglądu. Dlatego właśnie w skórzanej torbie sportowej musi znaleźć się przede wszystkim dużo miejsca do przechowywania, najlepiej podzielonego na praktyczne komory do przechowywania. Gdzieś przecież musisz schować buty, ubrania, kosmetyczkę z kosmetykami i przyborami do makijażu.

Lekkość torby również odgrywa znaczącą rolę. Torby skórzane nie są zbyt ciężkie, a jednocześnie wystarczająco sztywne, aby ochronić znajdujące się w ich wnętrzu przedmioty. Tradycyjne torby sportowe nie oferują żadnej ochrony, dlatego warto zastanowić się nad zmianą swojej torby.

Sportowe ubrania

Wygląd ma kolosalne znaczenie. Oczywiście torby sportowe prezentują się dość dobrze w zestawieniu ze sportowymi ubraniami, w których trenujemy na siłowni, jednak po przebraniu się w odzież casualową, czy eleganckie ubrania do pracy jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wybierając się na siłownię z torbą skórzaną wyglądasz po prostu stylowo i pięknie mimo, iż przed chwilą przebiegłaś kilkanaście kilometrów. Taki look pozwala na szybki powrót do pracy zaraz po treningu, bez konieczności przebierania się w domu w biznesowe ubrania oraz wymianę torby.

Skóra naturalna? Dlaczego nie! Zalety skórzanych toreb sportowych

Od sportowych toreb materiałowych te skórzane wyróżniają się przede wszystkim wytrzymałością. Mogąc wiernie służyć nawet przez kilkanaście lat biją na głowę sportowe torby, które często widzimy na siłowniach. Rozprucia, roztargany bok, mało estetyczne wygniecenia, czy inne odkształcenia materiału obniżają walory estetyczne toreb sportowych, a te najczęściej pojawiają się właśnie w modelach materiałowych. Wybór torby skórzanej gwarantuje niezmienność wzoru oraz bezpieczeństwo znajdujących się w jej wnętrzu przedmiotów.

Nawet jeśli torba skórzana ulegnie zarysowaniu czy pobrudzeniu, jej wyczyszczenie zajmie zaledwie kilka chwil (nie trzeba przecież prać ich w pralce w przeciwieństwie do toreb sportowych). Szybkie przetarcie wilgotną szmatką pozwoli pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, a drobne zarysowania nadają charakteru każdej torbie skórzanej. Wybierając skórę o piaskowej fakturze wybierasz powierzchnię, na której zarysowania są znacznie mniej widoczne.

Wybór skórzanej torby na torbę sportową to także możliwość wyboru odpowiedniego wzoru i designu. Wystarczy, że zakupisz większą torebkę skórzaną na ramię, do której bez najmniejszego problemu zmieści się woda, ręcznik, ubrania na siłownię i wszystko to, czego potrzebujesz podczas ćwiczeń. Taka torebka po powrocie do domu świetnie sprawdzi się także podczas pracy, wyjścia ze znajomymi, czy na zakupy. Duża ilość komór pozwoli na jednoczesne pomieszczenie w swoim wnętrzu rzeczy sportowych, jak i dokumentów do pracy.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również