• Moda w zasięgu ręki
img

Kupujemy damską torebkę. Czy warto zapłacić więcej za prawdziwą skórę? - 5 faktów o galanterii ze sztucznej skóry

W momencie zakupu wymarzonej torebki każda kobieta musi stanąć przed wyborem pomiędzy skórą prawdziwą, a sztuczną. Jedni zarzucają skórze naturalnej mało oryginalne wzory, natomiast przeciwnicy skóry sztucznej uważają, że jest ona zwyczajnie tandetna. O przewadze jednego materiału nad drugim można by napisać książkę, ponieważ lista ich wad i zalet jest bardzo duża, jednak kupując ją z myślą o użytkowaniu przez lata wybór może być tylko jeden: galanteria skórzana z naturalnej skóry. Oto 5 faktów o sztucznej skórze, które musisz znać.

Fakt numer 1. Sztuczna skóra jest mniej wytrzymała od naturalnej

Torba damska ze sztucznej skóry niestety nie wytrzymuje żadnego porównania wytrzymałościowego z torebkami ze skóry naturalnej. W zależności od swojej faktury i projektu torebki, może ona wytrzymać kilka miesięcy do roku, maksymalnie dwóch. Wszystko zależy od intensywności użytkowania oraz jej częstotliwości. Wiele kobiet ma oczywiście wiele różnych torebek i nie ogranicza się do chodzenia codziennie z jedną i tą samą. Niemniej jednak najtańsza torba na ramię ze sztucznej skóry nie jest w stanie wytrzymać tyle co z naturalnej. Wyjątkowo delikatnymi i narażonymi na uszkodzenia torebkami ze skóry sztucznej są torebki damskie lakierowane lub pikowane. Pikowania są bardzo delikatne i szybko mogą ulec przetarciom, a lakierowanie może popękać od zwykłego uderzenia, czy naciśnięcia jej np. podczas godzin szczytu w tramwaju czy autobusie.

Fakt numer 2. Sztuczna skóra nie jest elegancka

Bez względu na to, jak wiele zapłacimy za torebkę ze sztucznej skóry, każdy, nawet najmniej znający się na modzie mężczyzna bez żadnego problemu odróżni skórę naturalną od sztucznej. Torebki damskie skórzane są synonimem luksusu, udanej kariery zawodowej, symbolem doskonałego gustu i smaku, podczas gdy torba na ramię ze skóry sztucznej jest ich dokładnym przeciwieństwem. Wychodząc na ważne spotkanie o pracę, biznesowy lunch, kolację, konferencję lub prezentację, staraj się dobierać do swoich kreacji tylko torebki damskie skórzane. Dzięki nim będziesz lepiej odbierana w towarzystwie.

galanteria damska

Fakt numer 3. O sztuczną skórę też trzeba dbać

Krążą mity, że torba damska z eko skóry wymaga mniejszych nakładów na jej pielęgnację niż torebki damskie skórzane. Jest to absolutna nieprawda! Zarówno jeden jak i drugi rodzaj materiału wymaga regularnego czyszczenia z kurzu (zwłaszcza wtedy, kiedy często wychodzić z nią na zatłoczoną i zakurzoną ulicę), a także natychmiastowego czyszczenia wszelkich zabrudzeń, które pojawiają się na nich w ciągu całego dnia. Plamki, zakurzenia i inne tego typu sprawy najlepiej jest usuwać za pomocą wilgotnej szmatki. To wystarczy, ale pamiętaj, że im dłużej dane zabrudzenie znajduje się na torebce, tym ciężej jest się go pozbyć.

Fakt numer 4. Torby skórzane ze skóry eko nie są wygodniejsze

Skóra naturalna jest odrobinę cięższa od tej ekologicznej. To oczywiście prawda. Nie powinno się jednak przekładać tego stwierdzenia na fakt, iż torba na ramię ze sztucznej skóry jest dzięki temu wygodniejsza. Galanteria skórzana cechuje się umiejętnością dopasowania każdej strefy torebki do kształtów ciała swojej właścicielki. Torba na ramię skórzana w miarę noszenia, powiedzmy już po kilku tygodniach, dopasowuje się pod kształt twojego ramienia, a cała torebka ulega delikatnemu wygięciu dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz. Decydując się na torebkę ze skóry naturalnej otrzymujesz pewność dopasowania jej do swoich potrzeb, podczas gdy ta ze skóry ekologicznej na zawsze pozostanie twarda i sztywna, uniemożliwiając komfortowe noszenie i jej wygodne użytkowanie.

Fakt numer 5. Torebki z eko skóry ciężej jest dopasować do ulubionych stylizacji

Wszystkie torby skórzane cechuje uniwersalność. Pasują zarówno do lekkich stylizacji jak i tych poważniejszych, biznesowych. Sam fakt uszycia torebki z eko skóry sprawia, że traci ona dużo na swojej urodzie i lekkości. Takie dodatki wydają się zawsze bardzo ciężkie, smutne i mało eleganckie. Torebki damskie skórzane natomiast występują w tak wielu kolorach, rozmiarach i wzorach, że można dopasować je do casualowych jeansów z lekką bluzką, sukienki lub spódnicy, a nawet… Spodni dresowych! Bez względu na styl, torba na ramię skórzana podkreśli jego najmocniejsze strony, podczas gdy ta ze skóry ekologicznej w bardzo prosty sposób może pogrążyć w sekundę stylizację, nad którą spędziłaś nawet kilka godzin.

 

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również