• Moda w zasięgu ręki
img

Wakacje tuż tuż – dowiedz się, jak spakować torbę na voyage bliższe i dalsze

Jak spakować torbę podróżną? Ogólne zasady.

Pierwszą podstawową zasadą jest pakowanie butów jako pierwszych. Większość walizek posiada zapinaną na zamek osłonkę, pod którą znajduje się stelaż walizki. To idealne miejsce do przechowywania butów. Następnie zamykamy osłonkę na zamek, a na tym kładziemy grube, miękkie rzeczy, np.: kurtkę przeciwdeszczową (jeśli wybieramy się nad polskie morze…) lub grubą bluzę. Na tym możemy układać całą resztę ubrań i rzeczy. Jeśli zabierasz ze sobą sprzęt elektroniczny, włóż go między poszczególne warstwy miękkich materiałów - t-shirtów, sukienek, swetrów. To uchroni sprzęt przed wstrząsami, uderzeniami i zniszczeniem.

Ogólną zasadą pakowania jest utrzymanie porządku. Jeśli wrzucisz rzeczy do walizki w sposób niedbały, zmieści się ich znacznie mniej, niż w przypadku starannego ich ułożenia. Staraj się również segregować rzeczy tematycznie - podkoszulki, bluzy, sukienki. Później, w trakcie rozpakowywania, będzie ci o wiele łatwiej znaleźć pożądaną rzecz i dzięki temu unikniesz bałaganu już po kilku godzinach od przyjazdu.

Jak spakować torbę do samolotu?

Pakując torbę do samolotu musisz przede wszystkim przestrzegać zasady, że nie możesz zabrać na pokład kosmetyków o pojemności większej niż 100 ml. Zabranie ze sobą większych poskutkuje natychmiastowym wyrzuceniem ich przez kontrolę lotniskową. Z nimi nie podyskutujesz - przepisy to przepisy. Jeśli masz problem z zakupieniem tak małych kosmetyków, kup podróżny zestaw pojemników na kosmetyki i przelej do nich te, których używasz w domu. To proste i szybkie rozwiązanie, pozwalające korzystać z tego, co lubisz najbardziej.

Jak spakować torbę na wakacje, o czym nie możemy zapomnieć?

W trakcie tegorocznych wakacji nie zapomnij przede wszystkim o olejku do opalania. Bez nich, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz, twoja skóra po prostu poparzy się od słońca, a ty zamiast cieszyć się weekendem, spędzisz najbliższych kilka dni w łóżku, obkładając się chłodnymi ręcznikami i Panthenolem.

jak spakować torbę do samolotu?

Oprócz tego, nie możesz zapomnieć o zwykłych kosmetykach. Dbanie o cerę i skórę całego ciała nawet w trakcie urlopu jest absolutnie obowiązkowe. Jeśli ją zaniedbasz, skóra ulegnie wysuszeniu, zszarzeje i zaczną pojawiać się na niej niedoskonałości

Kosmetyki to nie wszystko. Najważniejsze są oczywiście ubrania i buty, ale o tym nie trzeba przypominać nikomu. Wiele osób nie wyobraża sobie podróżowania bez laptopa i innych urządzeń elektronicznych. Często jednak zapominamy o zasilaczach do nich, przez co już po kilku godzinach od przyjazdu na miejsce pozostajemy bez laptopa lub bez telefonu. Jak najbardziej można tak żyć, ale chyba nikt nie będzie chciał spróbować.

Jak spakować dużo rzeczy w małą torbę?

Wbrew pozorom da się to zrobić. Wystarczy trochę pooszukiwać. Pierwszym oszustwem jest zakup małej torby, która posiada rozpinane boki. Zastosowanie zamka błyskawicznego w odpowiednich miejscach toreb sprawia, że po ich rozpięciu zyskujemy dodatkowe miejsce, niezbędne przy pakowaniu większej ilości rzeczy.

Drugim, bardzo dobry patentem jest zakup worków próżniowych. Po prostu zapakuj do wnętrza takiego worka wszystkie ubrania, jakie chcesz ze sobą zabrać, włóż worek do torby tak, aby dopasował się on do jej kształtów i włącz odsysanie powietrza w odkurzaczu. Dzięki temu worek zmniejszy swoją objętość nawet kilkanaście razy, co w efekcie da sporo miejsca do przechowywanie innych rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie żadnego wyjazdu.

Jeśli nie jesteś przekonany do żadnego z powyższych rozwiązań, po prostu ogranicz ilość zabieranych rzeczy. Podczas 3-dniowego pobytu nie wykorzystasz większej ilości ubrań niż na 3 dni. Nie zabieraj więc ze sobą kilku par spodni, marynarek i kurtek - wystarczy po jednej sztuce.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również