• Moda w zasięgu ręki
img

Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną

Znalezienie dobrej walizki nie będzie prostą sprawą mimo, że wydaje się nieco inaczej. Jaki więc będzie dobry bagaż do zabrania na urlop? Postaraliśmy się ze specjalistami zebrać informacje, które mogą być przydatne przy wyborze dobrej walizki. Wiadomo, że powinna być ona lekka, pojemna, dobrze będzie, gdy można będzie również liczyć na jej zadowalającą trwałość.

Wśród podróżnych najbardziej popularne są walizki, które wykonywane będą z poliwęglanu, odpornego na uszkodzenia. Dobrze jest, gdy znajdzie się w walizce miejsce na szyfrowy zamek, oczywiście istotne będą kółka, najlepiej cztery, które prowadzi się zdecydowanie łatwiej niż dwa kółka, które jeszcze nie tak dawno były najlepszą możliwą opcją.

Mieliśmy już możliwość testować różnorakie walizki i dlatego łatwiej nam wybrać dobry produkt. Jeśli chcemy mieć mniejszy podręczny bagaż można wybrać mobilną torbę ze skóry naturalnej, które prezentuje się rzeczywiście doskonale.

Cechy dobrej walizki

Pojemna

Walizka powinna być pojemna, tak by w środku na wszystko było miejsce. Komora główna musi mieć paski, które mają za zadanie trzymać ubrania. Dobrze będzie również, gdy znajdą się tam mniejsze kieszonki, gdzie schowa się bieliznę. Na wyjazd służbowy dobra będzie walizka ze specjalnym miejscem na garnitur jako ochrona przed pognieceniem. W wielu modelach pojawiają się systemy zamków, które umożliwiają również zmniejszenie albo powiększenie komory.

Zabezpieczenie bagażu podróżnego

Trwała

Nie będzie można oczekiwać, że walizka tekstylna będzie trwała. Lepiej wybrać nieco więcej, ale sięgnąć po walizkę, która będzie przygotowana z poliwęglanu, termoplastyku oraz nylonu. Skóra naturalna także jest eleganckim, odpornym na zniszczenie materiałem. Należy również sprawdzać jak wygląda przygotowanie kółek walizki, które będą mogły się gwarantować jej wygodne prowadzenie.

Wygodna

Odpowiednia walizka powinna być wygodna i uzależnione jest to od jej wagi czy rozmiaru. Oczywiście liczy się wygodna rączka, solidne kółka, które bez większych problemów pozwolą walizkę poprowadzić. Najwygodniejsza opcja to kółka cztery. Na pewno warto sprawdzić w sklepie czy wygodnie można tą walizką manewrować.

Zabezpieczona

Walizka musi chronić nasze rzeczy, dlatego dobrze skonstruowany zamek jest tam bardzo ważnym elementem, najlepszy jest specjalnie zrobiony zamek TSA, który może być otwierany przez służby celne, bez niszczenia takiej walizki. kontrolę mogą one przeprowadzić nawet jeśli będą musieli niszczyć walizkę, dlatego lepiej mieć dla siebie takie zabezpieczenie.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również