• Moda w zasięgu ręki
img

Jak zadbać o galanterię skórzaną zimą?

Twarz, włosy, skóra dłoni, zdrowie. Dbasz o nie o każdej porze roku, zwłaszcza jesienią i zimą. Bierzesz odpowiednie suplementy diety, smarujesz kremami, stosujesz diety, ćwiczysz. A czy wiesz, że Twoja galanteria skórzana wymaga podobnej opieki? Może nie aż tak kompleksowej i pochłaniającej czas, ale jeśli chcesz cieszyć się pięknem swojego portfela, torebki, butów, czy jakiegokolwiek innego skórzanego dodatku, po prostu musisz o nie zadbać. Zaraz dowiesz się jak.

Pielęgnacja galanterii skórzanej
 

Skóra to materiał naturalny. Reaguje na zimno, wodę, śnieg i mróz podobnie jak skóra ludzka. Zadbaj o to, aby na ukochanej torebce nie pojawiły się pęknięcia, aby skórzany portfel dalej błyszczał się tak, jakby był prosto ze sklepu, czy żeby ulubione skórzane kozaki ciągle chroniły Cię przed wodą i śniegiem.
 

Pielęgnacja galanterii skórzanej nie jest czasochłonna. Wymaga jedynie konsekwencji i powtarzania poszczególnych zabiegów w równych odstępach czasu. Do wyboru masz pasty, spraye, pianki, a nawet środki pochodzenia naturalnego takie jak skórkę od chleba, czy skórkę od banana. Chcesz wiedzieć w jaki sposób ich używać? Czytaj dalej!

Środki do pielęgnacji galanterii skórzanej

Zacznijmy od najbardziej znanych past do pielęgnacji obuwia. Występują w kilku kolorach: czarnym, brązowym i bezbarwnym. Mogą, ale nie muszą mieć matowe lub błyszczące wykończenie. Sam sposób aplikowania pasty do butów nie jest trudny; po prostu nabierz niewielką ilość pasty na szmatkę lub szczoteczkę, wmasuj w najbardziej narażone na zniszczenia lub przemoknięcia miejsca, wypoleruj i odstaw na kilka godzin. Po tym czasie skóra stanie się odżywiona, będzie chroniła przed opadami deszczu lub śniegu, a buty będą wyglądały jak nowe.

jak pielęgnować wyroby skórzane?

Co skóry zamszowej najlepiej jest stosować gumki czyszczące lub specjalne pianki. Piankę nakładamy tak jak odżywkę na włosy - niewielką ilość pozostawić do wyschnięcia i… gotowe. Ewentualny jej nadmiar można usunąć za pomocą szmatki, zmywając zanieczyszczenia i wprowadzając środek wgłąb zamszu lub nubuku. Gumka pozwala na miejscowe usunięcie większego zabrudzenia takiego jak plama z błota, brudnej wody itd.

Jeśli chodzi o galanterię skórzaną, czyli torebki, portfele i paski, najlepiej jest przecierać je zwilżoną wodą szmatką co 3-4 tygodnie. Oczywiście doradza się specjalne chusteczki do pielęgnacji skóry lub wykorzystanie środków do tego przeznaczonych. Zwykle jest to delikatne mleczko lub płyn, które zaaplikowane za pomocą ściereczki na skórę portfela lub torebki odżywią ją, nadadzą połysk, zmniejszą zniszczenia i pęknięcia lub zagniecenia. Dobrze jest wiedzieć, że nasze babcie używały do tego celu naturalnych środków - skóra od banana to idealny środek naturalnego pochodzenia do odżywienia skóry i nadania jej połysku. Za pomocą wewnętrznej powierzchni skórki natrzyj skórę torebki, portfela lub paska, a następnie ręcznikiem papierowym usuń jej resztki. Połysk gwarantowany! Nie wiesz, w jaki sposób zetrzeć z ulubionych zamszowych kozaków plamę po brudnym śniegu? Weź chrupiącą skórkę od chleba i lekko potrzyj brudne miejsce. Działa w 99% przypadków!

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również