• Moda w zasięgu ręki
img

Dbaj o środowisko! - Eko torba na zakupy

Unia Europejska daje nam w kość. Informacja o końcu plastikowych torebek jednorazowych, podwyższenie cen tych wielokrotnego użytku i ingerencja w to, z jakich reklamówek chcemy korzystać podczas zakupów wywołała w całej Europie ogromną burzę. Niemniej jednak wobec nowych przepisów nie możemy zrobić nic innego jak tylko się do nich dostosować. Jak to się mówi, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i teraz pozostaje tylko zastanowić się, w jaki sposób wykorzystać tą sytuację. Projektanci mody bardzo szybko na to wpadli!

Zamień foliowe jednorazówki na materiał

eko torba na zakupy​Materiałowa torba na ramię to nie takie oryginalne, bo znane już od kilku lat rozwiązanie, ale ciągle utrzymujące się w modowych trendach. Najpopularniejszymi są torby materiałowe w kolorze białym, z ciekawym napisem lub wybraną przez siebie grafiką. Oczywiście znani na całym świecie projektanci również zamarzyli, aby takie torby posiadały ich nazwiska, bądź grafiki, co sprawia, że „markowa” materiałowa torba na zakupy potrafi kosztować nawet kilkaset złotych. Ale zejdźmy może na ziemię i porozmawiajmy o torbach materiałowych praktycznych, za kilkadziesiąt, a nie kilkaset złotych.

Eko torba - trwałe rozwiązanie na długi czas

Ogromnym plusem tego typu toreb jest możliwość wielokrotnego korzystania z nich. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, a w domu nie ma nadmiaru niepotrzebnych torebek foliowych. Nie sądzimy jednak, że te dwa argumenty przekonają sceptyków co do materiałowych toreb w kilka sekund po przeczytaniu tego tekstu. W odwodzie mamy jeszcze jeden bardzo dobry argument, świadczący o przewadze materiałowych toreb zakupowych nad torbami foliowymi - są one o wiele ładniejsze. Ładniejsze, czyli śmiało można włączać je do codziennych looków, uznając materiałową torbę na zakupy za ładny dodatek. Casualowa stylizacja z jeansami i t-shirtem potrzebuje jako torebki niczego innego jak właśnie materiałowej, białej torby. Po co obciążać ją skórzaną torebką, lub co gorsza, nieestetyczną plastikową torbą z logo popularnych hipermarketów? Jeśli nie przekonuje Cię ekologia, pomyśl o swoim wyglądzie.

Zalety materiałowej torby na zakupy 

Jej ogromną przewagą nad tradycyjnymi reklamówkami jest fakt, że schowany do jej wnętrza ostry przedmiot nie przetnie jej, jak to bardzo często miało miejsce w przypadku klasycznych foliówek. Na pewno nie raz tuż po wyjściu ze sklepu jeden z produktów przebijał jej ścianki, uniemożliwiając dalsze przemieszczenie się z zakupami do domu. Patrząc na to od strony praktycznej, materiałowa eko torba to rewelacyjne rozwiązanie.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również