• Moda w zasięgu ręki
img

Świat torebek – jak się w nim odnaleźć?

Kolorowe, ciemne, jasne, duże, małe, średnie, do ręki, na ramię… Tak, mowa właśnie o torebkach. Mnogość ich wzorów, kolorów, zastosowań i funkcji jest po prostu niezliczona, dlatego właśnie łatwo jest się w nich pogubić.

Powoduje to powstawanie nie do końca tak efektownych kreacji jak mogłybyśmy oczekiwać lub po prostu chichot koleżanek za naszymi plecami. Aby tego uniknąć, wystarczy kierować się kilkoma bardzo prostymi zasadami, które całkowicie organizują proces łączenia ze sobą dodatków oraz ubrań.

Modna torebka, czyli… dopasowana do Twojego stylu!

Nie ma nic gorszego niż dodatki, niepasujące do kreacji. Na pewno się z tym zgodzisz. Czasami, mimo najszczerszych chęci widzisz przed lustrem, że dobrane do stylizacji dodatki kompletnie do niej nie pasują. Co wtedy zrobić? Rozłożyć ją na części. Mając biznesową stylizację nie zastanawiasz się, dlaczego lakierowana różowa torebka do nie pasuje. Wiesz, że ten kolor raczej nie jest zarezerwowany dla high biznesu. Zrób to samo w przypadku jakiegokolwiek innego dodatku.

Dlaczego zegarek na płóciennym pasku nie pasuje do bardzo eleganckiego garnituru? Ponieważ do garniturów zakładamy zegarki na metalowej, srebrnej lub złotej bransolecie albo na skórzanym pasku. Tak samo jest w przypadku torebki. Lekka torebka typu worek nie będzie pasowała do sukienki na wyjście do teatru, a torebka, którą zabierasz ze sobą do pracy nie będzie dobrze wyglądała połączona z letnimi szortami i t-shirtem.

Wymyślając stylizacje na kolejne dni pamiętaj, aby budować cały look na podstawie danej części garderoby LUB na podstawie dodatku, na który danego dnia masz ochotę. Łączenie ze sobą ubrań i dodatków z dwóch różnych światów udaje się bardzo rzadko. Bądźmy szczerzy - nie udaje się prawie nigdy.

Torebki na topie

Kolor torebki – dopasowany do butów czy całkiem inny?

Powiedzmy sobie to wprost i bardzo szczerze - kolor torebki taki sam jak butów to brak gustu. Nie obroni się nawet wtedy, kiedy będą to piękne i wysokie szpilki od Gucciego, a torebka od Prady. Takie połączenie tych samych kolorów sprawia, że te dwa dodatki mimo pozornej korelacji bardzo się ze sobą gryzą i zwracają uwagę tylko na siebie, a nie na całą kreację, czy też może przede wszystkim twoją osobę.

Unikaj takiego połączenia! Jeśli chcesz wyglądać stonowanie, poważnie i elegancko, planujesz założyć na przykład jasną torebkę i jasne szpilki zadbaj o to, aby ich kolor po prostu różnił się o siebie o kilka dobrych odcieni. Nie jeden, nie dwa - kilka. W ten sposób buty i torebka nie będą wyglądały jak tani „komplet”. Różnica kolorów pomiędzy tymi dwoma dodatkami jest bardzo ważna, a umiejętność ich wcielenia w życie w przypadku dobieranych stylizacji świadczy o znajomości ponadczasowych trendów i standardów odpowiedniego ubierania się.

Materiał – najlepiej skóra naturalna

Mimo krótkiej i chwilowej mody na torebki wykonane z bawełny czy innych tego typu materiałów, najmodniejszymi wciąż są klasyczne torebki ze skóry naturalnej. To właśnie one są synonimem luksusu, pozycji i zamożności. Wbrew pozorom to nie logo od znanego projektanta liczy się najbardziej, a właśnie materiał. Czyli w tym przypadku skóra. Skóra gwarantuje przede wszystkim trwałość, odporność i wytrzymałość torebki na drobne zarysowania, zadrapania i po prostu codzienne użytkowanie. Żaden inny materiał nie wytrzyma na torebce w dobrym stanie tak długo jak tradycyjna skóra.

Myśląc o letnich stylizacjach powinnaś ograniczyć skórę do minimum. Nie chodzi tu o wyeliminowanie skórzanych akcesoriów - o nie! Mam na myśli zakup nieco mniejszych torebek. Przez zmniejszenie rozmiaru skórzana torebka będzie po prostu mniej obciążająca dla twojego ramienia. Oprócz wygody miejmy na uwadze także piękno stylizacji. Czy delikatna, romantyczna sukienka będzie dobrze wyglądać z dużą, ciężką skórzaną torebką? Zdecydowanie nie. Ale z małą i poręczną skórzaną kopertówką lub torebką przewieszoną przez ramię i owszem.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również