• Moda w zasięgu ręki
img

#back to school vol 2 – wybieramy trwały piórnik

Piórnik to gadżet przydatny nie tylko w szkole, ale również w późniejszym życiu. Dzisiaj nie będziemy koncentrować się na pracy, a na szkolnym życiu, pełnym wiedzy, odkrywania nowych rzeczy i szkolnych przyjaźni. Mogłoby się wydawać, że sam piórnik nie jest rzeczą niezbędną w funkcjonowaniu w szkole, ponieważ wystarczy wrzucić długopis do torby i problem piórnika mieć „z głowy”. Ale myli się ten, kto myśli, że piórniki pełnią wyłącznie funkcję przechowywania długopisów i ołówków.

Kto z nas nie trzymał (i nie trzyma!) w piórniku swojego smartfona lub ściągi? No właśnie. Te oba, bardzo ważne w trakcie przechodzenia przez kolejne etapy szkolnego wtajemniczenia, przedmioty są jednymi z najważniejszych jeśli chodzi o szkołę. Smartfon pomaga przecież przetrwać nudne lekcje, napisać smsa do mamy z prośbą o zwolnienie, a ściąga… no cóż. Pomaga w napisaniu sprawdzianu z lekcji, w trakcie której te smsy wysyłaliśmy. W jaki sposób wybrać piórnik, który odpowie na wszystkie nasze potrzeby i doskonale sprawdzi się w szkolnej ławce?

Piórnik skórzany – klasyka połączona z trwałością

Funkcjonalność to nie jedyna z funkcji, na jakie zwracamy uwagę przy wyborze odpowiedniego piórnika. Teraz o wiele bardziej liczy się jego wygląd. Dlatego właśnie coraz częściej powstają skórzane piórniki o różnych kształtach.

Najlepiej sprawdzającym się, uniwersalnym piórnikiem skórzanym są te o designie przypominającym połączenie tradycyjnej „tuby” z kształtem kosmetyczki. Wykonanie ze skóry dodaje mu ogromnie dużo klasy i stylu, dzięki czemu każdy zestaw ubrań, jaki tego dnia wybrałeś do szkoły będzie wyglądał na znacznie droższy i bardziej ekskluzywny.

Poza większymi skórzanymi piórnikami istnieją również mniejsze modele, bardzo płaskie, przypominające bilonówki. Mieszczą się do nich zaledwie 2-3 długopisy i jeden ołówek. Idealna propozycja dla szkolnych minimalistów, którzy przez 10 miesięcy trwania szkoły umieją korzystać tylko z jednego długopisu.

piórnik

Piórnik skórzany na zamek

Piórniki na zamki to szkolny must-have. Jak inaczej zabezpieczyć kilkanaście długopisów, ołówków, linijek, cienkopisów, mazaków i wszystkich innych przedmiotów, które przechowujemy w piórnikach? Najlepiej jest wybrać właśnie zapinany na zamek piórnik skórzany, który zagwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych w nim przedmiotów oraz uchroni je przed wysypaniem się we wnętrzu torby. Koniec z wylanym piórem, zalewającym wszystkie książki i zeszyty!

Piórnik skórzany na długopisy

Nawiązując do historii z piórem, na pewno niejednokrotnie zdarzyło ci się wrzucić do torby długopis, który nie był zamknięty. Czym się to kończy? W najlepszym wypadku tylko porysowaną podszewką torby. W najgorszym natomiast zarysowaniem książek i zeszytów, a nawet wylaniem tuszu z wnętrza długopisu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich gadżetów, które zabezpieczają przed tego typu wpadkami. Skórzany piórnik na długopisy oprócz bezpieczeństwa gwarantuje szybkość odnajdywania potrzebnego w danym momencie długopisu. O wiele szybciej odnajdziesz go, wyciągając cały piórnik, niż szukając pojedynczego długopisu, luźno wrzuconego gdzieś między zeszyty i podręczniki.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również