• Moda w zasięgu ręki
img

Galanteria ze skóry Crazy Horse – dowiedz się więcej

Jesteś miłośnikiem galanterii skórzanej? Lubisz ten materiał i wiążącą się z nią wysoką jakość produktów? Jeśli tak, ten tekst Ci się spodoba. Dzisiaj porozmawiamy sobie o galanterii skórzanej, kładąc największy nacisk na jedną z najsławniejszych rodzajów skór, czyli skórze Crazy Horse. Uważana za najlepszą w swojej klasie, skrywa wiele sekretów i wymaga specjalnego traktowania. Czy wiesz, jak zadbać o swoje akcesoria z tego rodzaju skóry? Sprawdź!

Skóra Crazy Horse – co to jest?

Ta wysokiej jakości skóra to olejowa skóra licowa. Jej ekstremalna wytrzymałość powstaje dzięki moczeniu w gorących olejach w trakcie procesu garbowania. Oleje dodają jej trwałości, ale również zabezpieczają przed przepuszczaniem płynów i wilgoci. Przy swojej wysokiej wytrzymałości jest niebywale elastyczna, odporna na zanieczyszczenia, zarysowania, przetarcia, cy inne uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na wysoką trwałość polecana jest głównie osobom, które często korzystają ze swoich teczek, toreb, czy plecaków, wykonanych właśnie ze skóry Crazy Horse.

opinie na temat skóry crazy horse

Skóra Crazy Horse – opinie

To zdecydowanie jedna z najtrwalszych skór. Najczęściej wykorzystywana jest do produkcji butów oraz toreb. Cieszy się bardzo dobrymi opiniami, głównie ze względu na bardzo estetyczny wygląd. Skóra pokryta jest malutkim mikrowłosiem, które wygląda bardzo efektownie zwłaszcza w przypadku toreb skórzanych. Jej zwolenników najbardziej przekonuje fakt, że po jakimkolwiek kontakcie tej skóry z otoczeniem, dłonią lub zewnętrznymi przedmiotami na jej powierzchni pojawiają się mikroślady. Dodają one każdemu wykonanemu z Crazy Horse przedmiotowi charakteru. Nie należy się jednak nimi martwić, ponieważ nie są to uszkodzenia, a po prostu ślad w strukturze skóry. W bardzo łatwy sposób można je usunąć za pomocą dłoni, pocierając ślad kilkukrotnie ręką. Część właścicieli toreb wykonanych z Crazy Horse najbardziej ceni sobie w niej właśnie te ślady. Dzięki nim już po kilku miesiącach każdy dodatek z Crazy Horse wygląda niezwykle oryginalnie i stylowo, dodając charakteru każdej stylizacji, z którą go zestawimy.

Skóra Crazy Horse – pielęgnacja i konserwacja

Sposób pielęgnacji tej skóry nie różni się zbytnio od pielęgnacji pozostałych rodzajów skór. Przed przystąpieniem do konserwacji obuwia, czy galanterii skórzanej wykonanej z tej skóry powinniśmy oczyścić daną rzecz i pozostawić ją na kilkanaście minut w temperaturze pokojowej, aby wszelka ewentualna wilgoć mogła spokojnie wyparować. Należy jednak mieć na uwadze, że nie wolno stosować w jej przypadku środków samo nabłyszczających. Najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalne tłuszcze lub kremy, przeznaczone do pielęgnacji skóry Crazy Horse.

Jeśli chodzi zaś o sam sposób czyszczenia jej, wystarczy użyć do tego wilgotnej ściereczki. Pamiętajmy jednak, aby ściereczka nie była wykonana z ostrego materiału i ostrzejszych nitek, aby nie uszkodzić mikrowłosia tej skóry. Wszelkie ewentualne zagniecenia (po których pozostają jaśniejsze ślady) wystarczy wygładzić ręką poprzez pocieranie w zagiętym miejscu.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również