• Moda w zasięgu ręki
img

#back to school! Przegląd plecaków szkolnych na rok 2017/18

Kończy się jedno, ale zaczyna się drugie. Właśnie tak można określić zakończenie wakacji dla wszystkich polskich nastolatków i młodszych dzieci. Powrót do szkolnej rzeczywistości, czyli dłużące się lekcje, znienawidzone przedmioty, nauczyciele, których nie zawsze darzymy dużą sympatią – tych wszystkich minusów można praktycznie nie zauważać. W jaki sposób? Wystarczy skupić się na pozytywnych aspektach szkoły, czyli spotkaniach ze znajomymi, przyjaciółkami, imprezami, wspólnymi wycieczkami i wspólnym spędzaniem czasu. A jak wiadomo, w gronie znajomych najczęściej rozmawiamy o ubraniach i wszystkim tym, co aktualnie jest najmodniejsze. A co może być modne w szkole? Plecaki!

Plecaki szkolne – podstawowe zasady wyboru

W zależności od wieku, wybór plecaka może być oparty na kilku podstawowych kryteriach: wyglądzie, funkcjonalności, wadze, wygodzie… Możliwości są nieograniczone. Razem ze swoim dzieckiem (lub sam, jeśli jesteś już starszy) wybierz ten plecak, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim wymaganiom.

Przede wszystkim wybieraj plecaki trwałe. Zwracaj uwagę na grubość materiału, dokładność, z jaką wykonane są szwy, lamówki i najdrobniejsze detale. Finalnie to właśnie one zdecydują o tym, jak długo plecak Ci posłuży. Staraj się nie kierować aż tak mocno ceną, ponieważ bardzo często te najtańsze plecaki (ale również inne produkty) są funkcjonalne przez bardzo krótki okres czasu.

plecak do szkoły dla dziewczyny

Plecaki szkolne na kółkach – wygoda dla Twojego dziecka

Jednym z największych hitów szkół prywatnych, który bardzo szybko przeszedł także na szkoły państwowe są plecaki na kółkach. W dobie ogromnej ilości podręczników i zeszytów ćwiczeń, które dzieci muszą zabierać ze sobą codziennie na wszystkie przedmioty, plecak na kółkach jest ogromny odciążeniem. Dzięki niemu maluch będzie mógł, dzięki wygodnemu stelażowi, ciągnąć za sobą plecak, który nawet wyładowany po brzegi, nie będzie stanowił dla niego żadnego obciążenia.

Plecaki szkolne dla dziewczyn vs plecaki dla chłopców

Tą kategorię należy podzielić na dwie części: na dzieci młodsze oraz starsze. Młodsi uczniowie preferują plecaki i inne szkolne gadżety ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek, kreskówek, czy filmów. Dziewczynki najbardziej lubią mocno kolorowe plecaki (mimo upływu tyle lat, ciągle najczęściej wybierane są te różowe!), a chłopcy te z motywami samochodów, wyścigów samochodowych oraz z superbohaterami.

Nasza propozycja – trwałe plecaki szkolne ze skóry

Nastolatki nie wybierają już rzeczy takich, jakie jeszcze kilka lat temu nosili ich rówieśnicy. Teraz każdy gadżet, każdy element garderoby oraz dodatek muszą być modne, piękne i przykuwające uwagę. A w przypadku plecaków nic nie sprawdza się w tej roli lepiej, niż skórzane plecaki. Charakteryzuje je zróżnicowane wzornictwo – część takich plecaków stylizowana jest na zapinane na klamry torby, które można nosić zarówno na ramieniu jak i na plecach. Kolejnym równie popularnym modelem jest skórzany plecak o tradycyjnym kształcie. Tym, co wyróżnia go na tle innych tego typu plecaków jest właśnie materiał, czyli skóra. Nie ma drugiego równie wytrzymałego i jednocześnie eleganckiego materiału co skóra. Jeśli twoje dziecko poszukuje najmodniejszego szkolnego dodatku, postaw właśnie na ten.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również