• Moda w zasięgu ręki
img

Skórzana teczka męska – wybieramy odpowiedni fason

Moda nie jest tylko i wyłącznie domeną kobiet. Prawdziwy mężczyzna sukcesu, którym zapewne jesteś, umie dobrać swój strój odpowiednio do sytuacji, nie zapominając o najważniejszym, czyli o dodatkach. Buty, pasek skórzany, portfel, spinki do mankietów i... teczka skórzana.

To właśnie na jej wyglądzie, funkcjonalności i rozmiarach skupimy się najmocniej, przedstawiając kilka prostych kroków, dzięki którym wybór teczki skórzanej będzie prosty, a wybrany model posłuży przez wiele lat, odpowiadając Twoim wymaganiom i pasując do codziennego stylu.

Funkcjonalność przede wszystkim

Żaden mężczyzna nie lubi przedmiotów niefunkcjonalnych, prawda?

Elegancki dodatek i praktyczny przedmiot to dwa wymogi, które musi spełniać każda teczka skórzana. Kupujesz ją po to, aby wyglądać bardziej profesjonalnie i podkreślić swój biznesowy styl, ale także potrzebujesz dodatku, który swoją funkcjonalnością wesprze Cię w podejmowaniu codziennych działań - tych mniej ważnych i najbardziej priorytetowych.

Męska teczka dla każdego

Oprócz oczywistego przechowywania teczka musi przede wszystkim chronić wszystkie dokumenty i inne, znajdujące się w niej przedmioty przed uszkodzeniami. Przed kurzem, deszczem, chłodem i zagnieceniami. Aby sprostała temu niełatwemu zadaniu, wybierz teczkę skórzaną. Wtedy nie będziesz musiał przejmować się miejscem, w którym ją zostawiasz, tłokiem w komunikacji miejskiej i innymi okolicznościami przyrody. Skóra jest najbardziej wytrzymałym materiałem, z jakiego można wykonać tego typu dodatek. Pamiętaj, że skóra ekologiczna, choć bardzo atrakcyjna ze względu na swoją niską cenę, nie zagwarantuje takiej ochrony, wyglądu i wytrzymałości jak skóra naturalna. 

Wnętrze wyposażone w przegródki 

Sytuacja, w której czujesz, jak znajdujące się w teczce przedmioty przemieszczają się w jej wnętrzu z każdym Twoim ruchem jest absolutnie niedopuszczalna w przypadku teczek biznesowych. Takim ruchom towarzyszy także dźwięk mieszających się ze sobą przedmiotów. Jest to bolesne szczególnie w przypadku, kiedy w teczce znajdują się dokumenty, klucze, słuchawki, smartfon i kilka innych drobiazgów.

Ich późniejsze uporządkowanie może zająć naprawdę bardzo dużo czasu, a mina osób, przebywających z Tobą na spotkaniu podczas otwierania takiej teczki nie jest czymś, co przybliży Cię do osiągnięcia biznesowych celów. Właśnie dlatego coraz więcej teczek skórzanych zostało wyposażonych w praktyczne przegródki, pozwalające na szybkie posegregowanie różnych przedmiotów już we wnętrzu teczki.

Wygodna teczka skórzana

Mimo ruchu, biegu i stawiania teczki w różnych pozycjach, dokumenty i inne gadżety nie będą się przemieszczały. Dzięki temu oszczędzisz czas i będziesz mógł skupić się na sprawach o wiele ważniejszych, niż porządek. Do mniejszych przegródek i kieszonek włożysz klucze i słuchawki, portfel oraz wizytownik znajdą miejsce w większej komorze, a do tej największej trafią oczywiście ważne dokumenty i ulubiona książka lub czytnik e-booków, które dotrzymają towarzystwa podczas powrotów do domu. Praktycznie, wygodnie i przyjemnie.

Rozmiar zależny od przeznaczenia męskiej teczki

W zależności od tego, czy chcesz przechowywać w swojej teczce tylko dokumenty, czy także laptopa, czy chcesz nosić ją w ręce, czy na ramieniu lub czy chcesz aby wyglądała nowocześnie, czy tradycyjnie, galanteria skórzana oferuje niezliczoną ilość wzorów i rozmiarów.

Teczki skórzane na laptopa muszą być z każdej strony co najmniej kilka centymetrów większe od sprzętu elektronicznego tak, aby bez żadnych problemów można było umieścić go w jej wnętrzu. Jeśli dodatkowo chcesz nosić w niej także dokumenty i drobne przedmioty, powinna posiadać kilka komór. W takim wypadku dobrze sprawdzą się teczki skórzane dodatkowo usztywniane, posiadające wewnętrzne komory lub ich alternatywna, mniejsza wersja bez usztywnienia. W przypadku tych ostatnich dokumenty są zabezpieczone przed zagnieceniami dzięki sztywności laptopa, jednak ciągle chowane są do osobnej przegródki.

Nowoczesne teczki skórzane to różnorodność rozmiarów. Od tych wygodnych na ramię, przez tradycyjne do ręki i te, przypominające teczki lekarskie- ich rozmiar rośnie wraz z wymaganiami i oczekiwaniami klientów. Nowocześni mężczyźni, którzy dopiero wchodzą w świat biznesu, szukają teczek z możliwością przewieszenia przez ramię. Z drugiej strony konserwatywne rekiny biznesu nie wyobrażają sobie biznesowego spotkania bez tradycyjnej, sprawdzonej, prostokątnej teczki skórzanej do ręki. Bez względu na model i potrzeby, zawsze staraj się wybierać teczki skórzane, wykonane w prawdziwej skóry.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również