• Moda w zasięgu ręki
img

Wiosenne trendy damskich torebek na ramię

Nareszcie koniec zimy! Może nie jest jeszcze aż tak ciepło, jak moglibyśmy tego oczekiwać po wiośnie, radość związana z nadejściem nowej pory roku wygrywa nawet z niezbyt wysoką temperaturą. Powitaj wiosnę, robiąc porządku w swojej wiosennej garderobie - pozbądź się ubrań i dodatków, które już nie są modne i zastąp je nowymi. W końcu kiedy dokonywać jakiś większych zmian, jeśli nie na wiosnę?

Torebka damska na ramię w wydaniu wiosennym 

Wiosenna torebka to przede wszystkim lekki materiał. Kiedy powoli robi się już ciepło, rezygnujemy z grubych płaszczy, niewygodnych kurtek i zaczynamy nosić te o wiele cieńsze, bardziej zwiewne. Dlatego również i dodatki, które łączymy z tymi kreacjami muszą być najzwyczajniej w świecie do nich pasujące.

Wiosną wybieraj torebki skórzane, bądź materiałowe, nigdy ze skóry sztucznej. Prawdziwa skóra bez najmniejszego problemu wytrzyma wiosnę, lato, aby z powodzeniem służyć też jesienią i zimą. Czego nie można powiedzieć o skórze sztucznej. Ten rodzaj materiału omijaj szerokim łukiem. Jest absolutnym kitem ostatnich lat i jeśli chcesz być modna, albo chociaż postrzegana jako osoba o „dobrym” guście, po prostu zapomnij, że istnieje tzw. eko-skóra.

torebka damska na wiosnę

Modne kolory torebek damskich na wiosnę 2018

Jaki kolor jest najmodniejszy? Jak zestawiać ze sobą poszczególne kolory tak, żeby wyglądać modnie, a nie tandetnie? Najpopularniejszymi kolorami tej wiosny są raczej te najbardziej charakterystyczne: zieleń, pomarańcz, róż, czerwień. Najlepiej połączyć je z ubraniami o stonowanej kolorystyce. Takimi, które nie będą mocno kontrastować, a jedynie utworzą delikatne, subtelne tło dla dodatków w mocnych kolorach. Wiele kobiet tej wiosny sięga również po trend z poprzedniego roku, jakim były pastele. Pudrowy róż, pudrowa zieleń, pudrowy błękit. Torebki w tych kolorach wyglądają naprawdę pięknie, nie obciążają kreacji i dodają jej naprawdę nowoczesnego sznytu. Dobrze jest łączyć pastelowe odcienie dodatków z ubraniami w kolorach nude. Tak samo jak w przypadku tych mocnych kolorów, nude nie będzie „gryzło się” z pastelami, a jedynie pięknie dopełniało całą stylizację.

Czy torebka powinna pasować do butów? 

Absolutnie NIE. Twierdzenie, że torebka powinna pasować do butów wzięło się jeszcze z końcówki lat 90. Wtedy to kobiety skrupulatnie dobierały odcień ulubionych butów do torebki, czasami nawet i do rękawiczek, czy paska. W 2018 roku nie wolno już tego robić! Co nie oznacza, że te dodatki nie mogą do siebie pasować. Wręcz przeciwnie - powinny, ale na zupełnie innych zasadach. Jakich? Każdy z zestawianych ze sobą dodatków powinien różnić się odcieniem o co najmniej kilka tonów. Nie musisz zatem łączyć czarnych butów z różową torebką i brązowym paskiem (to mogłoby się źle skończyć…). Wystarczy, że cieliste szpilki połączysz z torebką w kolorze camel oraz ciemnobrązowym paskiem. Ciągle jest to ten sam kolor - brąz, tylko w zupełnie różnych odcieniach.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również