• Moda w zasięgu ręki
img

Jak nosić torby sportowe?

Torby sportowe każdemu kojarzą się z siłownią lub basenem. I oczywiście taka jest ich główna funkcja. W praktyce solidna skórzana torba będzie pasowała równie dobrze do stroju służbowego i sprawdzi się przy krótszych wojażach. Jak nosić torby sportowe? Wygodnie!

Materiał — skórzana czy poliestrowa?

Głównym czynnikiem przy wyborze torby sportowej jest materiał, z którego jest wykonana. Do wyboru mamy skórę naturalną oraz poliester. Tylko te dwa materiały spełniają ważne dla trenujących kryteria: są wodoodporne i wytrzymałe. Produkty poliestrowe, dzięki nadrukom termosublimacyjnym, mogą prezentować różnorodne wzory, również personalizowane np. z logo klubu sportowego lub nazwiskiem właściciela. Z kolei sakwy skórzane są dużo bardziej eleganckie. Nie powstydzi się jej żadna osoba wychodząca z pracy w garniturze i udająca się bezpośrednio na bieżnię lub boisko.

Jak torbę sportową nosić poza siłownią?

Już pierwszy podział toreb sportowych stawia przed ich użytkownikiem podstawowe pytanie — gdzie i jak będziemy je nosić? Jeśli na trening udajemy się wieczorem lub jesteśmy przywiązani do egzemplarza z emblematami klubowymi, lepszym wyborem będzie unikalna torba poliestrowa. W każdym innym wypadku musimy rozważyć, w jakich okolicznościach będziemy z nią widziani.

Poważny biznesmen lub prawnik w świetnie skrojonym garniturze wychodzi z biura, niosąc zwykłą torbę na ramię. Takie zestawienie w stroju służbowym budzi poważny, estetyczny dysonans. W przypadku damskiej lub męskiej torby skórzanej na laptopa nikt nie ma wątpliwości, że jest to kolejny element eleganckiej galanterii skórzanej, komponującej się kolorystycznie z paskiem do spodni lub aktówką.

jak nosić torby sportowe poradnik

Podstawowe elementy torby sportowej

Zarówno torby sportowe damskie, jak i męskie, powinny być w odpowiednim rozmiarze, mieć dodatkowe kieszenie oraz wygodny pasek na ramię.

Torba sportowa — pojemność

Na rynku spotykamy najczęściej modele od 25 l do 60 l pojemności. Wielkość dobrze jest dopasować do dyscypliny oraz związanych z nią akcesoriów. Pływacy czy lekkoatleci potrzebują z reguły mniejsze torby niż na przykład adepci sztuk walki, którzy posiadają dodatkowe ochraniacze czy piłkarze przynoszący własne futbolówki. Warto uwzględnić również ilu osobom ma służyć sportowa sakwa. Pary uczęszczające na basen w tych samych godzinach często wybierają większą torbę, którą współdzielą i powinna ona mieć większy rozmiar.

Torby sportowe damskie — kieszenie

Spora ilość kieszeni wewnętrznych to często ostateczny argument dla Pań przy wyborze torby. Dzięki przegródkom bez trudu utrzymamy porządek oraz szybko znajdziemy portfel czy telefon.

Torby sportowe — pasek, uchwyt czy szelki?

To, jak nosimy torby sportowe, zależy od naszych przyzwyczajeń i ciężaru. Gdy wewnątrz jest tylko obuwie na zmianę i strój, częściej nosimy torbę w ręku. Wtedy ważne są wytrzymałe uchwyty, które nie wrzynają się z dłoń. Niekiedy wyposażone są dodatkowo w owijkę poprawiającą trzymanie. Niektóre modele mogą posiadać uchwyty 2w1, które zmieniają się w szelki, a torba w plecak. Nie jest to jednak zbyt ergonomiczne rozwiązanie.

Wiele osób po treningu korzysta z możliwości wzięcia prysznica. Wtedy torby sportowe obciążane są dodatkowo akcesoriami do mycia, klapkami, a często również butelką wody mineralnej i lekką przekąską. Noszenie ich w ręku może być już mniej wygodne i wybawieniem jest pasek na ramię. Podobnie jak uchwyty powinien być wytrzymały i dobrze zamocowany. Obecnie standardem jest szeroki pasek lub nakładka w miejscu styku z ramieniem.

Nieistotne czy szukamy torby sportowe damskie, czy męskie oraz jaką dyscyplinę trenujemy. Nawet w czasie drogi na siłownię nasza stylizacja powinna być jednolita. Jeśli do pracy chodzimy w luźniejszych ubraniach, możemy pokusić się o torbę poliestrową. Do garnituru i stylu smart casual pasuje tylko torba sportowa skórzana.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również