• Moda w zasięgu ręki
img

Wakacje tuż tuż! Jaką torebkę wybrać na wyjazd pod palmę?

Wakacyjny wypoczynek to długo wyczekiwane miesiące podczas całego roku pracy. W zależności od osobowości, każdy z nas wybiera inny jego rodzaj. Opalanie na plaży, górskie wędrówki, zwiedzanie kilku miast w ciągu dwóch tygodni - możliwości są nieograniczone. Podczas wypoczynku mniej aktywnego może przydać się kilka rzeczy, urozmaicających ten czas. Mowa o książkach, tablecie, smartfonie, aparacie fotograficznym i wielu innych. Zwykle okazuje się, że rzeczy, które chcesz wziąć ze sobą na krótki spacer, czy na plażę jest znacznie więcej, niż możesz zapakować do podręcznej torby na ramię. Aby uniknąć takiej sytuacji dowiedz się, jaka torebka sprawdzi się najlepiej w trakcie twojego urlopu.

 

Jaka torebka na wakacje?

 

Torebka, którą zabierasz ze sobą na wakacje musi być przede wszystkim wygodna. Nie może być zbyt sztywna, ponieważ nie ma nic gorszego niż sztywna, niewygodna torebka na ramię, którą musisz nosić ze sobą przez kilka godzin. Drugą, ważną cechą idealnej wakacyjnej torebki jest jej waga. Zbyt ciężka może sprawić, że wymarzony wypoczynek stanie się udręką i zwyczajnie nie będziesz chciała zabierać jej ze sobą. Ponadto, wakacyjna torebka powinna być wykonana z materiału/tworzywa odpornego na zabrudzenia. Piasek na plaży, słona woda - te czynniki w kontakcie z nieodpowiednim materiałem mogą najzwyczajniej w świecie zniszczyć delikatny materiał torebki. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym czynnikiem jest obecność dodatkowych pasków, dołączonych do torebki. Torebki do ręki są piękne, jednak wygodne tylko przez kilka godzin. Po dłuższym czasie zaczynają po prostu przeszkadzać. Dodatkowy pasek na ramię odciąży ramię i plecy, a ręce będą mogły wreszcie odpocząć.

 

Duża czy mała torebka na wakacje?

 

W zależności od tego, ile rzeczy zamierzasz zabierać ze sobą w drogę, wybierz odpowiednio małą lub dużą torebkę. Mała torebka na wakacje to dobry pomysł wtedy, kiedy planujesz zwiedzanie, spacery i częste wypady do kawiarni, czy restauracji. Do jej wnętrza wrzucasz tylko najpotrzebniejsze przedmioty i podróżujesz z nimi przez cały dzień. Nawet po kilkunastu godzinach mała torebka nie spowoduje u ciebie poczucia zmęczenia. Jej niewielkie wymiary nie obciążą żadnej wakacyjnej kreacji. Duża torebka wakacyjna to z kolei dobre rozwiązanie w przypadku częstego opalania na plaży, czy jakiegokolwiek innego wypoczynku mniej aktywnego. Wtedy potrzebujesz torebki, w której zmieszczą się wszystkie przedmioty, niezbędne w jego trakcie: książka, laptop, smartfon, tablet, woda, okulary przeciwsłoneczne, olejek do opalania. Nie zmieścisz tego w żadnej małej torebce.

torebka damska na wakacje

 

Torebka na wakacje - damska listonoszka

 

Listonoszka jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie lubią nosić swoich torebek w rękach. Listonoszki posiadają długi pasek na ramię, dzięki któremu plecy, ramiona oraz ręce są odciążone w trakcie przemieszczania się. Listonoszka cechuje się także dość sztywną konstrukcją, chroniąc delikatne przedmioty przed zniszczeniem. Możesz bez obaw włożyć do niej laptopa, książkę i delikatne okulary przeciwsłoneczne.

 

Torebka worek na wakacje – pojemna i wygodna

 

Najpopularniejszą wakacyjną torebką jest torebka worek. Jej miękka konstrukcja dopasowuje się do ruchów właścicielki oraz do przechowywanych w jej wnętrzu przedmiotów. W zależności od jej ilości torebka przyjmuje większy lub mniejszy kształt, nie przeszkadzając w trakcie spacerów, czy wycieczek. Worki są również wygodne w konserwacji i czyszczeniu, ponieważ wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby pozbyć się kurzu i brudu. Ich design jest zwykle prosty i pasuje do znacznej większości najmodniejszych wakacyjnych stylizacji.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również