• Moda w zasięgu ręki
img

Komu w drogę, temu czas! - ranking walizek podróżnych

Wyzwania 2017 roku już na Ciebie czekają. Awans w pracy, służbowe podróże, ferie z dziećmi, wymarzony urlop, święta i wiele, wiele innych wydarzeń. Wszystkie je łączy jedna cecha wspólna: podróże. Czy to wyjazd krótki czy długi, walizka podróżna jest dodatkiem absolutnie niezbędnym.

To od jej funkcjonalności zależy, czy wymarzony urlop spędzisz w radosnej atmosferze, korzystając ze wszystkich, zaplanowanych wcześniej atrakcji, czy też będziesz myślał o dziesiątkach niespakowanych i pozostawionych w domu przedmiotów, bez których urlop nie będzie tak udany jak tego oczekiwałeś.

To samo dotyczy podróży służbowych - nie możesz nie zabrać w nie ze sobą laptopa, eleganckich ubrań i wielu innych rzeczy. Aby zmieścić je do jednej walizki musisz wybrać model, który jest najlepiej przystosowany do przechowywania i transportu właśnie takich przedmiotów. Dowiedz się, czego możesz oczekiwać od swojej torby podróżnej i znajdź najlepszy model, z którym podbijesz rok 2017!

Rodzaje toreb podróżnych

Wśród galanterii skórzanej na specjalne wyjazdy wyróżniamy kilka ważnych rodzajów toreb. Zacznijmy od tradycyjnej walizki na kółkach - może być wykonana zarówno z materiału jak i utwardzanego plastiku. Zwykle posiada 2 kółka, dzięki którym przemieszczanie się z nią jest bardzo wygodne, jednak wiele modeli walizek posiada już aż 4 takie kółka. Ten zabieg sprawia, że nie musisz nawet nachylać jej, żeby móc gdziekolwiek z nią dotrzeć. Wystarczy, że będzie po prostu stała, a kółka gładko zaprowadzą Cię do celu. Kolejnym modelem są tradycyjne torby skórzane powiększone w stosunku do tych zwykłych aż o kilka razy.

Wyglądają bardzo stylowo i elegancko, ale są ogromnie niewygodne, ponieważ cały ciężar wszystkich, znajdujących się w nich wnętrzu przedmiotów, spoczywa w Twojej dłoni lub na ramieniu. Jest jednak bardzo wygodna alternatywa dla dużych i niewygodnych toreb, którą docenią wszystkie osoby, zmuszone do częstych podróży służbowych lub te, które poszukują torby na równie częste wyjazdy weekendowe. Są to torby skórzane na kółkach, które swoim wyglądem oraz rozmiarami w niczym nie odbiegają od klasycznej torby na ramię, czy torby na laptopa, jednak posiadają dodatkowy stelaż na kółkach. Po zamontowaniu ich na nim otrzymujesz bardzo wygodną i zgrabną torbę podróżną, która nie boi się żadnych przygód.

Solidne walizki podróżne

Funkcjonalność podstawą udanego wyjazdu

Istnieje bardzo wiele walizek, które mimo dużych wymiarów są po prostu niepakowne. Podczas dłuższych podróży nie sprawdzają się także walizki z jedną komorą. W trakcie pobytu na lotnisku, czy dworcu, kiedy chcemy wyjąć z niej jedną rzecz, musimy rozpinać ją całą, pokazując wszystkim osobom dookoła co mamy w jej wnętrzu. Jeśli więc dużo  podróżujesz i często wkładasz i wyciągasz ze swojej torby podróżnej różne przedmioty, wybierz torbę na kółkach, oferującą dużo zewnętrznych kieszonek. Taki patent pozwoli na łatwe korzystanie z wielu przedmiotów o różnych porach dnia i nocy, bez konieczności wyciągania na wierzch wszystkich rzeczy osobistych.

Przemyślane dodatki, które powinny znaleźć się w każdej torbie podróżnej

Najważniejszym elementem każdej torby podróżnej jest stelaż na kółkach. Bez kółek cały ciężar torby skupiony jest na naszym ramieniu lub w ręce, co niewątpliwie ogromnie utrudnia każdą podróż. Ponadto, torba podróżna powinna posiadać zewnętrzne kieszonki na drobne przedmioty. Często zdarza się nam sięgać po drobne przedmioty takie jak ładowarka, gazeta, czy drobna przekąska już na lotnisku czy dworcu, a otwieranie całej walizki i rozkładanie się z nią na środku hali odlotów jest po prostu niewygodne i krępujące. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał się tym przejmować.

Jeśli jednak podróżujesz samolotem i obawiasz się, że podczas nadawania bagażu takie kieszonki mogą stać się łupem złodziei, po prostu kup taką walizkę z kieszonkami, która zmieści się na pokładzie samolotu. Myśląc o drobnych dodatkach przed każdą podróżą koniecznie zaopatrz się w małą zawieszkę do walizki, na której zapiszesz swoje dane  kontaktowe i adresowe na wypadek zagubienia bagażu. Wpisz tam zarówno swój adres zamieszkania jak i adres docelowy miejsca podróży z terminem pobytu. Ten inteligentny zabieg sprawi, że w przypadku zagubienia bagażu będziesz mógł  odzyskać go jeszcze w trakcie urlopu czy służbowej podróży.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również