• Moda w zasięgu ręki
img

Francuski szyk, czyli skórzany plecak prosto z modowych wybiegów

Torebki skórzane, torby podróżne - modele tych toreb na pewno nie są ci obce. Codziennie zabierasz ze sobą w drogę swoją ulubioną skórzaną torebkę, a w każdą podróż wygodną torbę, do której mieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty.

Po pewnym czasie można mieć już po prostu dość klasycznych torebek i zacząć szukać nowych rozwiązań. Może wydawać się to dość trudne, ze względu na fakt, że torebki skórzane absolutnie zdominowały rynek kobiecych akcesoriów. Mamy dla ciebie propozycję dodatku, który całkowicie odmieni twoje spojrzenie na modę. Gotowa?

Skórzany plecak to produkt, który od wielu lat istniał na rynku galanterii skórzanej, ale nie wzbudzał tak dużego zainteresowania jak tradycyjne torebki damskie. Wszystko odmieniło się jednak w momencie, kiedy kilku francuskich projektantów postanowiło przywrócić go do łask. Wtedy na ulicach Paryża skórzany plecak z dumą nosiła praktycznie każda kobieta.

Korzyści z noszenia plecaka dla naszej postawy

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, plecak niesie ze sobą także korzyści zdrowotne dla naszego organizmu. Nosząc plecak na obu ramionach ciężar jego wnętrza rozkłada się równomiernie na plecach. Przez to nie garbimy się, kręgosłup nie wykrzywia się i nie mamy problemów z opadającymi ramionami. Ciężar na plecach wymusza wręcz na nas wyprostowanie pleców, przez co wyglądamy dostojnie i elegancko na tle innych przygarbionych pod ciężarem zbyt wypakowanej torebki kobiet. 

Długotrwałe noszenie plecaka pozwala w mniejszym lub większym stopniu pozbyć się wad postawy, a także wyeliminować częste bóle pleców. Biorą się one właśnie z nieprawidłowego noszenia torebki na jednym i tym samym ramieniu przez kilkanaście lat. 

Bądź stylowa jak paryżanka – skórzany plecak modnym dodatkiem w 2017

Plecak skórzany jest wyjątkowym dodatkiem, który pasuje do wszystkich typów ubrań. Mimo pozornie mniejszej elegancji niż torebka skórzana od Chanel, taki plecak możesz nosić ze wszystkimi ulubionymi ubraniami. Zacznijmy od weekendu. Często zakładasz wtedy kurtkę, jeansy, wygodne buty i wychodzisz na kawę, czy spacer. Plecak skórzany będzie idealnie pasował do całej stylizacji, podkreślając jej casualowy charakter.

Wygodny plecak skórzany

Zakładając plecak na biurowy garnitur jeszcze mocniej podkreślisz jego elegancki styl. Popatrz na zdjęcia modelek, promujących ubrania i dodatki od najlepszych projektantów świata! Bardzo często łączy się tam wyjątkowo elegancki styl właśnie z nieco luźniejszymi dodatkami. Korzyści, płynące z takiego zabiegu są obopólne: plecak zyskuje więcej szyku, a stylowe ubranie jest jeszcze mocniej podkreślone.

Luźna elegancja – wybierz dla siebie plecak ze skóry 

Nawet jeśli nie jesteś stuprocentowo przekonana do tego dodatku popatrz, jak pięknie takie plecaki prezentują się w modowych sesjach największych projektantów świata. Pomyśl sobie, że dzięki niemu sama mogłabyś wyglądać jak modelka z tych fotografii.

Plecaki ze skóry różnią się między sobą pod wieloma względami. Przede wszystkim rozmiarem. Wybierając plecak z myślą o pracy w biurze wybierz rozmiar, mogący pomieścić dokumenty w formacie A4. Nie po to kupujesz taki dodatek, aby później wszystko nosić w rękach. Na weekendowe spacery, wyjścia do kina i na kawę najlepiej sprawdzi się mały, bądź średni rozmiar plecaka.

Wystarczy, że znajdzie się w nim miejsce na portfel, kubek z kawą oraz kilka drobnych kosmetyków. Jeśli jesteś kobietą, która ponad wszystko ceni sobie możliwość zabierania ze sobą wielu przedmiotów nawet na najkrótszy spacer, śmiało możesz założyć wtedy dokładnie ten sam plecak, który kupiłaś do pracy. Bez względu na rozmiar, każdy z nich jest tak samo elegancki, dlatego nie musisz się obawiać, że nie będzie pasował do twoich ubrań.

Aby twój look był jeszcze mocniej dopracowany, do tego typu biurowych stylizacji z użyciem plecaka postaw na charakter. Zepnij włosy w gładki, koński ogon i pomaluj usta na wyraźny kolor. Czerwień, śliwka lub bardzo ciemny brąz w połączeniu właśnie z takim plecakiem pozwolą uzyskać efekt wow na twarzy każdego, kto będzie cię tego dnia widział.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również