• Moda w zasięgu ręki
img

Skórzane torby dla prawdziwego mężczyzny

Kupić skórzaną torbę jest bardzo prosto – wystarczy pójść do sklepu, zdjąć ją z półki i zapłacić przy kasie. Chcąc wybrać jak najlepszy model trzeba poświęcić temu trochę więcej czasu i zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Aby nie zwariować od ogromnej ilości toreb, materiałów, z jakich są wykonane oraz naprawdę wybrać najlepszą dla siebie torbę trzeba przede wszystkim szukać w sklepach innych niż sieciówki. Tam oprócz absurdalnie wysokiej ceny i przeciętnej jakości nie dostaniemy nic, co rzeczywiście mogłoby przydać się mężczyźnie, poszukującemu perfekcji. Sprawdźmy, co można kupić w sklepach internetowych.

Torba męska skórzana – optymalne wymiary

Aby torba skórzana okazała się strzałem w dziesiątkę, przede wszystkim należy kierować się wymiarami. Najbardziej popularnymi wymiarami są 42x30x12 cm. Do wnętrza takiej torby zmieszczą się nie tylko dokumenty, czy zabierane w podróż przedmioty, ale przede wszystkim laptop. Większość pracujących mężczyzn musi nosić ze sobą służbowego laptopa, dlatego z pewnością przyda się dodatkowa komora na laptopa, najlepiej w rozmiarze do 15,6”. Torby na laptopa męskie i generalnie wszystkie torby na ramię powinny mieć dodatkowy pasek z regulacją, pozwalający na zmianę torby noszonej w ręce na torbę na ramię. Ten szybki zabieg pozwala odciążyć plecy zmęczone całym dniem pracy oraz zyskać wolne ręce, przydatne np. podczas robienia zakupów. Taki pasek powinien mieć długość 33-45 cm. Pozwoli to na jego optymalną regulację i dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Na co zwracać uwagę przy wyborze torby ze skóry?

Przy wyborze męskiej torby ze skóry należy przede wszystkim kierować się wykończeniem oraz rodzajem skóry. Najlepiej i najdłużej sprawdzają się skóry naturalne, włoskie. Są one najbardziej wytrzymałe i najbardziej eleganckie. Jeśli podobają ci się torby skórzane wykonane ze skóry lakierowanej, musisz mieć świadomość, że lakierowanie może nie być odporne na uderzenia, tłok w komunikacji miejskiej i po prostu po pewnym czasie pęknąć. Dlatego właśnie najlepiej jest wybierać skórę miękką, surową, matową lub średnio błyszczącą. Te rodzaje skóry wytrzymają najdłużej i najlepiej sprawdzą się jako codzienny dodatek. Oprócz skóry, koniecznie musisz zwrócić uwagę na wnętrze torby. Kilka głównych komór jest po prostu niezbędne w codziennej pracy zwłaszcza, jeśli pracujesz z dużą ilością dokumentów. Niektóre torby ze skóry posiadają wbudowany organizer na dokumenty (podobny do tych w segregatorach), dzięki któremu już na etapie wkładania ich do torby, możesz zaprowadzić w nich wstępny porządek.

wybieramy torbę skórzaną

Dodatkowym atutem każdej męskiej torby jest obecność mniejszych kieszonek, ułatwiających codzienne funkcjonowanie, między innymi skórzanego wizytownika lub przybornika na długopisy. Wizytownik jest bardzo przydatny podczas służbowych spotkań lub podróży służbowych, kiedy wyciągnięcie wizytówki powinno zająć maksymalnie kilka sekund. Znajdują się one zwykle w bardzo poręcznym miejscu, także korzystanie z niego jest proste i bezproblemowe.

Jeśli chodzi o elektronikę, słuchawki, chusteczki higieniczne i przedmioty codziennego użytku, które bardziej sprawdzają się “w trasie” niż w samym biurze, torba skórzana powinna posiadać zewnętrzną kieszeń na tego typu przedmioty. Niektóre torby męskie posiadają także specjalną kieszonkę na wodę, dzięki czemu nie trzeba umiejscawiać jej w środku torby. Pozwala to na zaoszczędzenie naprawdę sporej ilości miejsca. Pamiętaj, aby zewnętrzna kieszeń była zapinana na zamek błyskawiczny lub klamrę, aby nikt niepożądany nie mógł dostać się do twoich rzeczy.

Pielęgnacja skórzanej torby

Kiedy już kupisz wymarzoną torbę pamiętaj, że galanteria skórzana wymaga odpowiedniego rodzaju pielęgnacji. Należy przecierać ją suchą lub lekko zwilżoną szmatką po każdorazowym powrocie do domu i raz na jakiś czas impregnować specjalnym płynem lub pastą do pielęgnacji tego typu materiału. Wystarczy wylać niewielką jego ilość na miękką szmatkę i rozprowadzić po powierzchni torby kolistymi ruchami. Pozwoli to zachować nie tylko piękno twojej torby, ale przede wszystkim jej trwałość. Brak odpowiedniej pielęgnacji może doprowadzić do powierzchniowych pęknięć i do późniejszego obniżenia funkcjonalności torby.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również