• Moda w zasięgu ręki
img

Biwuar na dokumenty – zadbaj o swoje interesy!

Biwuar tak samo jak wizytownik czy portfel jest bardzo ważnym dodatkiem nie tylko męskim, ale również kobiecym. Ze względu na posiadanie torby czy torebki nie każdy decyduje się na jego zakup, co nie oznacza, że powinien z niego pochopnie rezygnować. Jeśli nie jesteś przekonany co do tego dodatku przeczytaj poniższy poradnik, w którym wyjaśniamy podstawowe funkcje biwuaru - z czym to się je, do czego go dopasować i jak używać.

Biwuar, czyli aktówka na dokumenty

Biwuar jest niczym innym jak skórzaną „teczką”, w której przechowujesz najważniejsze dokumenty. Z tą jedną różnicą, że biwuar jest bardzo elegancki, modny i szlachetny, a na pewnym poziomie z teczek należy po prostu zrezygnować. czym innym jest włożenie świeżo wydrukowanego dokumentu do tekturowej teczki, aby bezpiecznie przenieść ją z drukarki do biurka (w przypadku korporacji drukarki czasami są oddalone od biurka nawet o kilka minut), a czym innym jest wkroczenie na ważne szkolenie, czy prezentację właśnie z taką teczką. Aby uniknąć krępujących sytuacji i modowego faux pas, radzimy zakup skórzanego biwuaru.

Część modeli zapinana jest na zamek błyskawiczny, co zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów, natomiast część zapinana jest wyłącznie na zatrzask. Najbardziej minimalistyczne biwuary to te, które nie posiadają żadnego zamknięcia - są po prostu jak skórzana oprawka na dokumenty. Prosta, ale ciągle elegancka!

biwuar ze skóry naturalnej

Biwuar – ze skóry naturalnej

Jeśli ma on być szlachetny, podnieść jakość każdej stylizacji, musi być skórzany. Tańsze zamienniki biwuarów wykonane ze skóry ekologicznej już po kilku użyciach po prostu się niszczą. Ekologiczna skóra nigdy nie wytrzyma tak długiego użytkowania jak skóra naturalna, a po drugie nigdy nie będzie wyglądała tak samo elegancko. Na pewnym poziomie kariery zawodowej na pewno zauważyłeś (lub zaraz zauważysz), że o dalszych awansach i udanych transakcjach decydują dodatki. Najdrobniejsze i na pierwszy rzut oka najmniej ważne. Ale w ostatecznym rozrachunku kluczowe.

Biwuar ze skóry naturalnej występuje zwykle w czterech podstawowych kolorach: czarnym, brązowym, naturalnym i wiśniowym. Każdy z tych kolorów może być wybrany zarówno przez mężczyznę jak i kobietę, dlatego nie ma obaw, że którykolwiek z nich nie będzie Ci pasował. Najlepiej jest dobierać biwuar do torby, portfela lub wizytownika, rzadziej do najczęstszego koloru garniturów, czy innych ubrań. Ciemne dodatki i ciemne ubrania nie wyglądają dobrze - raczej smutno i mało nowocześnie.

Biwuar – niezbędnik prawdziwego businessmana

Biwuary sprawdzają się w wielu ważnych sytuacjach. Jego wnętrze to nie tylko miejsce z klipsem, do którego przyczepiony jest notatnik. Oprócz niego znajduje się także wbudowany segregator z kilkoma kieszonkami, który pozwala na zaprowadzenie porządku w najważniejszych dokumentach nawet wtedy, gdy danego dnia musisz uczestniczyć w aż kilku różnych spotkaniach, czy konferencjach. Z pomocą biwuaru szybko i sprawnie odnajdziesz każdą ważną umowę i nawet najdrobniejszy papierek.

Ogromną zaletą niektórych modeli biwuarów jest obecność małego, wbudowanego wizytownika. Dzięki niemu możesz mieć kilka swoich wizytówek zawsze pod ręką, nawet wtedy gdy idąc na spotkanie nie pomyślałeś o zabraniu ze sobą osobnego wizytownika.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również