• Moda w zasięgu ręki
img

Torebki damskie - klasyczne skórzane czy ze sztucznego tworzywa?

Diamenty, buty i torba damska to trzy najważniejsze dla każdej kobiety przedmioty. To one świadczą o jej klasie, pozycji społecznej, stylu i osiągniętych w życiu sukcesach. W wygodnych butach kobieta może nawet podbić świat, w torebce przechowa wszystkie potrzebne do tego przedmioty, a diament będzie towarzyszył jej jako piękna ozdoba w tym ważnym momencie. Czy to podczas zakupów świątecznych, noworocznych albo nawet bez okazji, torebki damskie skórzane to dodatek, który spotkamy praktycznie w każdym sklepie. Czym kierować się przy ich wyborze, aby kupić produkt na lata, którego będziemy używać z radością?

Różnorodne wzory i kolory damskich torebek pociągają za sobą pewne konsekwencje, mianowicie rodzaj materiału. Generalnie, torba damska może być wykonana ze skóry lub sztucznego tworzywa (tzw. torba eko skóra). Są to zdecydowanie największe, dwie grupy materiałów, najczęściej wykorzystywanych przy ich produkcji. O przewadze jednego materiału nad drugim w dalszej części tekstu.

Torebki damskie skórzane, czy torba eko?

Nie od dziś wiadomo, że eko skóra to symbol złego smaku i gustu. Zwykle tworzywo to bardzo rzuca się w oczy, a każda torba damska tego typu wygląda po prostu źle. Jest w tym dużo prawdy, jednak sam ich wygląd nie jest wynikiem złego doboru materiału, a nieodpowiedniego projektu. Istnieją na przykład torby na laptopa damskie, które swoim wyglądem przypominają torebki, a całość wykonana jest właśnie z eko skóry. Najlepiej, jeśli jest ona stylizowana np. na skórę aligatora. Wtedy ciężkość eko skóry zostaje zminimalizowana praktycznie do zera. Torebki damskie skórzane natomiast cechują się nienagannym wyglądem nawet przy najbardziej tradycyjnym i prostym projekcie. Ich siła tkwi nie w krzykliwym materiale, a jego jakości. Im wyższa, tym torba damska lepiej się prezentuje.

Wytrzymała torba damska na lata

Skóra jest jednym z najtrwalszych materiałów, z jakiego może być wykonana torba damska. Dzięki jego zastosowaniu jest odporna praktycznie na wszystko: śnieg, piach, kurz, deszcz, a także wysokie nasłonecznienie. W samochodzie, tramwaju, metrze czy autobusie, pozostaje niezniszczalna i niestraszne są jej nawet najbardziej zatoczone miejsca. Wybór skóry na materiał torebki gwarantuje jej małą elastyczność, jeśli chodzi o wkładanie do jej wnętrza różnych, nadprogramowych przedmiotów tuż przed wyjściem z domu, czy ważnym wyjazdem. Jest to coś, na co nie pozwoli żadna torba eko. Ponadto, eko skóra nie jest tak wytrzymała jak prawdziwa i nawet najmniejsze zadrapanie czy uderzenie może spowodować jej zwyczajne pęknięcie w przypadku, kiedy dla większego efektu została np. polakierowana.

torby damskie ze skóry

Kiedy tworzywo?

Miejscami, w których torebki z eko skóry i tworzywa pojawiają się w znacznej przewadze są teatry, opery, przyjęcia, wesela i bale. Właśnie tam praktycznie każda kopertówka damska wykonana jest właśnie ze sztucznego tworzywa. Musimy zadać sobie jednak pytanie: dlaczego? Głównie z dwóch względów. Po pierwsze, tworzywo jest o wiele bardziej efektowne niż klasyczna skóra i o ile nie nadaje się ono do pracy, czy biznesową konferencję, o tyle w miejscu, w którym chcesz zrobić wrażenie sprawdzi się bardzo dobrze. Po drugie, tworzywo dobrze sprawdza się tylko w takich miejscach, ponieważ są to zwykle przyjęcia pod dachem, gdzie kopertówka lub mniejsza torba damska po prostu wisi na ramieniu, nic jej nie uderza, nie rysuje, nie pada na nią śnieg lub deszcz.

Torby na ramię skórzane w pracy i biznesie

Każda businesswoman i kobieta sukcesu, właścicielka własnej firmy, przedsiębiorstwa, zasiadająca na stanowisku dyrektorskim lub nawet rozpoczynająca swoją karierę w świecie biznesu wie, że zawsze liczył się wygląd. Nie ma dodatku, mogącego wywrzeć większe i lepsze wrażenie na innych niż torba damska skórzana. Pod postacią torby na laptopa, torby na kółkach lub jako klasyczne torebki damskie skórzane są po prostu ponadczasowym dodatkiem, na którym nigdy nie należy oszczędzać. Jej użytkowość, piękny wygląd, elegancja, szyk i klasa to właśnie to, czego potrzebujesz w osiągnięciu szczytów kariery. Na pewnym poziomie zwraca się uwagę nie tylko na wyniki poszczególnych pracowników, ale na ich wygląd i dodatki, jakimi posługują się na co dzień. Warto zatem zainwestować w tradycyjną, ale piękną torebkę, która podkreśli elegancką stylizację do biura, a jednocześnie posłuży przez kilkanaście lat, bez najmniejszych problemów przyjmując każdego poranka i popołudnia ogromne ilości dokumentów. Jest to coś, czego nie potrafi żadna torebka damska ze sztucznego tworzywa.

 

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również