• Moda w zasięgu ręki
img

Wizytownik - pozostań w kontakcie!

Wizytownik to jeden z ważniejszych męskich dodatków. Na pewnym poziomie przestaje się przecież nosić wizytówki w portfelu czy kieszeni, ponieważ jest to po prostu nieeleganckie. Robiąc to nie wyglądamy profesjonalnie mimo posiadania wizytówki wykonanej u najlepszego grafika w Polsce. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób wybrać ten bardziej ważny dodatek, skorzystaj z naszego poradnika. Dzięki niemu w kilka chwil zdecydujesz, który model jest dla Ciebie.

Wizytownik, czyli etui na wizytówki?

Nic bardziej mylnego. Tradycyjny wizytownik to zwykle mniejsza wersja portfela, w której możemy pomieścić od kilku do kilkunastu wizytówek, a oprócz nich najważniejsze dokumenty, które potrzebne są w trakcie jazdy samochodem itd. Etui na wizytówki to z kolei metalowe (lub wykonane z metalu szlachetnego) „pudełeczko” na wizytówki, w którym zmieści się nawet kilkadziesiąt ich sztuk. Minusem, a dla innych zaletą jest fakt, że oprócz nich we wnętrzu etui na wizytówki nie zmieści się już nic innego. Dlatego sam musisz zdecydować, który wariant będzie odpowiadał Ci najbardziej.

Profesjonalny wizerunek z wizytownikiem skórzanym

W świecie biznesu nie ma bardziej szlachetnego materiału niż skóra. Być może jest nim jeszcze wełna, jeśli chodzi o garnitury, ale to nie one są bohaterem niniejszego tekstu. Wizytownik wykonany ze skóry budzi znacznie większy szacunek wśród potencjalnych klientów, kontrahentów, czy zwyczajnych rozmówców, niż tradycyjne etui na wizytówki wykonane z aluminium. Skórzane dodatki są na czasie od kilkuset lat i nie zanosi się na to, aby kiedykolwiek miały wyjść z mody. Jeśli chcesz bliżej zainteresować się ich tematyką wiedz, że do wyboru masz skórzane wizytowniki w małych, średnich i dużych rozmiarach (w zależności od tego, czy chcesz przechowywać w nich jakieś dodatkowe dokumenty) oraz te ze skóry lakierowanej, bądź naturalnej. Przyjęło się, że skóra lakierowana uchodzi za bardziej elegancką, ale nie aż do tego stopnia, żeby ta naturalna miała być w jakikolwiek sposób odbierana źle.

Pamiętaj, aby w przypadku wyboru wizytownika tylko do przechowywania wizytówek, musi on pasować do Twojego portfela. To tak podobne do siebie dodatki, że różne ich kolory, faktury i materiały, z których są wykonane nie powinny się od siebie różnić.

galanteria skórzana

Wizytownik - kontakty w jednym miejscu

Skórzany czy metalowy wizytownik to nie tylko miejsce na Twoje własne wizytówki. To również przestrzeń, w której możesz przechowywać wizytówki swoich klientów, kontrahentów i znajomych, aby mieć przy sobie ich służbowe numery telefonów. Tak na wszelki wypadek. Jeśli wybierając wizytownik stwierdzisz, że taka funkcja jest dla ciebie ważna, koniecznie szukaj wizytownika dużego. W tym małym bardzo szybko skończy Ci się miejsce, a własne wizytówki wymieszają się z innymi.

Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są innowacyjne wizytowniki, będące połączeniem portfela oraz etui na smartfona. Jeśli lubisz gadżety, ten z pewnością pokochasz. Pod eleganckim, skórzanym etui na smartfona kryje się prawdziwe królestwo funkcjonalności. Z zewnątrz wygląda jak prostokątny portfel, ale po otwarciu ujrzysz prawą część z miejscem do przymocowania smartfona, natomiast z lewej dużą ilość pojedynczych i większych przegródek na wizytówki. Z powodzeniem możesz w nich nosić również inne dokumenty, prawo jazdy, kartę kredytową i karty lojalnościowe do swoich ulubionych sklepów.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również