• Moda w zasięgu ręki
img

Portfele damskie – znajdź swój styl!

Dodatki decydują o tym, jaki finalnie charakter uzyskuje dana stylizacja. Czy jest subtelna, drapieżna, biznesowa, casualowa, elegancka, na co dzień - możliwości jest naprawdę wiele. Aby wyglądać jak najlepiej warto poświęcić nieco więcej czasu na ich dobór, a później cieszyć się fantastycznymi stylizacjami, których zazdroszczą inne kobiety. Niektóre z nich traktują dodatki bardzo po macoszemu, dobierając do każdego zestawu wiecznie te same buty, te same torebki. Jest jednak jeden błąd, który być może popełniasz nawet i Ty - kobieta, której zależy na jej wyglądzie, która śledzi najnowsze trendy. Mowa o portfelach. Bo przecież i one są w końcu dodatkami. Jakie lubisz najbardziej?

Portfele damskie - stylowe i szykowne

Te najbardziej znane portfele to portfele bardzo eleganckie, jakie większość z nas nosi na co dzień. Mają za zadanie pasować przede wszystkim do eleganckiej torebki, którą zabieramy do pracy i to właśnie tam portfel ma odgrywać największą rolę. Większość z nich występuje w kolorze czarnym, brązowym, czasami ecru, czy kremowym. Za te najbardziej eleganckie portfele uchodzą te lakierowane, które błyszczą się, podkreślając idealne wyprawienie skóry. Istnieją także portfele klasyczne, skupiające się na pokazaniu skóry w tej najbardziej naturalnej odsłonie. Zarówno modele naturalne i jak i błyszczące mają szerokie grono zwolenniczek. Jeśli lubisz się wyróżniać, postaw na te lakierowane.

porefel damski na zakupy

Portfele damskie – praktyczne czy wyrafinowane?

Poza ciężką pracą każda z nas ma swoje własne życie - nie zawsze mamy ochotę chodzić na zakupy ubrane elegancko jak do pracy. Wychodząc do kina nie chcemy czuć się sztywno jak na konferencji, dlatego często wybieramy jednak styl casualowy. Do niego rzadko kiedy pasują dodatki eleganckie, te, które towarzyszą w pracy. Zamień zatem swój elegancki portfel na bardziej praktyczny, który sprawdza się podczas zakupów, lunchu z przyjaciółką, czy spotkania z rodziną. Wyrafinowane portfele pozostaw sobie na specjalne okazje takie jak wyjście do teatru, czy na ważną imprezę. I oczywiście do pracy. Rezygnując z nich w trakcie czasu wolnego, będziesz z większą przyjemnością powracała do biurowej elegancji.

Portmonetka damska czy kuferek?

W zależności od swojego charakteru pokochasz jeden z dwóch następujących modeli portfeli. Mowa o portmonetce oraz kuferku. Portmonetka to damska wersja tradycyjnego portfela, zwykle zapinana z zewnątrz na zatrzask, w środku posiadająca kilka komór na karty, drobne pieniądze oraz banknoty. Dla niewymagających kobiet, które nie lubią nosić przy sobie zbyt wielu przedmiotów taki portfel jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku prawdziwych minimalistek strzałem w dziesiątkę okaże się kuferek. Otwierany od góry posiada jedną główną lub dwie przegródki - na drobne oraz grubsze pieniądze. I to tyle! Zmieści się nawet do najmniejszej torebki, nie sprawiając problemów w trakcie weekendowych spacerów po mieście, parku czy plaży.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również