• Moda w zasięgu ręki
img

Komfortowy plecak, czy stylowa torebka? - Odwieczny dylemat każdej kobiety

Moda damska to odwieczna walka serca i rozumu, czyli prawdziwego piękna z wygodą. Jeszcze kilka lat temu nie było mowy o połączeniu obu tych cech w jednym dodatku, jednak ostatnio pojawia się coraz więcej modeli torebek i plecaków, które są jednocześnie piękne i wygodne. Tak samo jak w przypadku butów, kiedy niejedna kobieta posiada ich kilka, a nawet kilkanaście par, nie musimy przecież decydować się tylko i wyłącznie na zakup jednej torebki, a właśnie kupić komplet: torebka i plecak skórzany. To się nazywa kompromis!

Moda na skórzane plecaki damskie

Wspomniana moda pojawiła się u nas kilka lat temu, a od parunastu miesięcy na dobre zadomowiła się w całej Europie. Skórzane plecaki damskie to nie wyglądający jak szkolny plecak dodatek, a skórzane arcydzieło, które noszą nawet najbardziej eleganckie Paryżanki. Pasują zarówno do bardziej eleganckich stylizacji jak i tych casualowych. Damski garnitur lub materiałowe spodnie z marynarką, połączone ze skórzanym plecakiem nabierają znacznie więcej nowoczesności i lekkości niż ta sama stylizacja z tradycyjną, damską torebką. Nie oznacza to jednak, że torebki damskie przestają być modne, po prostu część kobiet zaczyna poszukiwać w modzie nowych, świeżych rozwiązań. Najmodniejszymi kolorami takich plecaków jest czerń, lekki brąz oraz kolor naturalnej skóry. Te trzy kolory pięknie pasują do większości stylizacji: od tych biznesowych, po bardziej casualowe, na dresowej bluzie skończywszy. W zależności od stylizacji plecak dopasowuje się do indywidualnego stylu każdej z użytkowniczek, co jeszcze bardziej podnosi jego atrakcyjność.

Plecak ze skóry na długie lata

Największym plusem, jaki cechuje każdy plecak ze skóry jest wytrzymałość. Skóra to najtrwalszy surowiec, z którego wytwarza się damskie i męskie dodatki. Odpowiednio impregnowana i zadbana skóra może służyć nawet kilkanaście lat, a jej naturalny proces starzenia się dodaje plecakowi charakteru. Tak samo zachowują się torebki damskie skórzane. Te najlepiej wykonane będą towarzyszyły ci przez wiele, wiele lat.

wygodny plecak damski

Plecaki – podstawowe zalety zdrowotne

W porównaniu z torebkami, plecaki są o wiele bardziej zdrową propozycją dla pleców i ramion. Fakt noszenia go równomiernie rozłożonego na plecach sprawia, że poprawia się twoja postawa, a plecak zmusza do częstszego prostowania się. Torebki damskie noszone są zwykle w jednej ręce lub na jednym ramieniu, co w oczywisty sposób negatywnie wpływa na plecy, powodując wykrzywienia kręgosłupa, bolące ramiona i częste skurcze. Ponadto, korzystanie z plecaka jest po prostu mniej męczące- w przypadku noszenia zwykłej torebki już po kilku godzinach ramię sztywnieje i odczuwany jest dyskomfort, czego nie doświadczysz w przypadku skórzanego plecaka.

Oprócz walorów zdrowotnych, plecaki posiadają ogromną przewagę nad torebkami jeśli chodzi o wygodę. Korzystając z nich podczas robienia zakupów masz wolne obie ręce, nie musząc przejmować się przeszkadzającą na jednym z ramion torebce.

Wyższość skóry naturalnej nad eko skórą

Tych dwóch materiałów tak naprawdę nie powinno się ze sobą porównywać. Tradycyjna skóra to dożywotnia trwałość i najwyższa jakość, podczas gdy eko skóra wytrzymuje maksymalnie kilka miesięcy. Po tym czasie zaczynają puszczać wszystkie nitki, lakierowana eko skóra pęka i odkształca się. W porównaniu z nią, skóra naturalna może się co najwyżej zabrudzić, jeśli nie dba się o nią we właściwy sposób. Aby temu zapobiec, wystarczy kupić odpowiedni impregnat i wcierać go w skórę raz lub kilka razy na miesiąc. Kilkanaście minut miesięcznie może sprawić, że skóra będzie wyglądała jak nowa przez kilka dobrych lat, kiedy skóra ekologiczna dawno już będzie musiała trafić na śmietnik. Pozorna oszczędność pieniędzy na eko skórze w porównaniu z tą naturalną jest bardziej fikcyjna - decydując się na tańszy materiał przez kilka lat kiedy tylko skóra ekologiczna się zniszczy trzeba kupować nowe torebki zwłaszcza, jeśli chodzimy z nimi do pracy. Skóra naturalna natomiast nigdy nas nie zawiedzie, a zakup skórzanego dodatku takiego jak plecak skórzany czy torebka damska skórzana to zakup na długie lata.

 

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również