• Moda w zasięgu ręki
img

Moda męska: niezbędna galanteria skórzana

Skóra to jeden z najbardziej eleganckich materiałów. Tą niepodważalną opinię skóra jako materiał zapewniła sobie szczególnie swoimi charakterystycznymi cechami jak trwałość, uniwersalność oraz ponadczasowość. Nie dziwi więc fakt, że dodatki wykonane ze skóry najlepszej jakości cieszą się taką popularnością niezmiennie od wieków.

Skóra, szczególnie ceniona jest w ponadczasowej modzie męskiej, gdzie stanowi kwintesencję elegancji. Przez te wszystkie lata galanteria skórzana nie tylko wpisała się na stałe w poczet obowiązkowych dodatków, każdego mężczyzny, ale wręcz zyskała status absolutnego must have. Które części garderoby oraz dodatki, wykonane ze skóry są niezbędne w życiu każdego mężczyzny? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Skórzana saszetka na pasek 

Bardzo wygodne oraz praktyczne rozwiązanie, ułatwiające przechowywanie różnych rzeczy. Dzięki tej jakże skromnej saszetce będziesz mógł odciążyć nie tylko swoją torbę z dokumentami, ale przede wszystkim kieszenie, które tak często zapychają się drobnymi pieniędzmi oraz małymi przedmiotami.

Saszetka pozostaje również ciekawą alternatywą dla portfela, który bardzo często przez swoje przepełnienie wypycha kieszenie spodni, co w zgodzie z zasadami stylu męskiego, nie powinno mieć miejsca. Przy wyborze skórzanej saszetki warto zwrócić uwagę na jej rozmiar tj. pojemność, w zależności od tego co chcemy w niej przechowywać. Mnogość dostępnych wzorów jest tak ogromna, że na pewno każdy stylowy mężczyzna znajdzie coś dla siebie.

Szeroki pasek wojskowy – luźny, miejski styl

Moda męska silnie czerpała z mody wojskowej. Obecnie bardzo popularne są szerokie skórzane paski, stylizowane na pasy wojskowe. Pasują idealnie do luźnego, nowoczesnego, miejskiego stylu. Idealnie sprawdzają się w formie stylowego dodatku dopełniającego męską stylizację np.: na casual friday. Warto jest sięgać po najlepszej jakości skórzane paski, gdyż tylko takie poza walorem estetycznym zapewnią nam trwałość używania oraz wygodę. Można śmiało powiedzieć na pasku nie ma co oszczędzać, warto w niego zainwestować, a nasza inwestycja na pewno się opłaci. Pamiętaj jednak aby unikać tego typy pasków w bardzo ciemnych wręcz czarnych kolorach. W tym przypadku trzymaj się klasyki kolorystycznej, czyli brązu. 

Skórzany pasek męski

Do pracy i na wielkie wyjścia - pasek do garnituru 

Skórzany pasek do garnituru stanowi pewnego rodzaju zwieńczenie całej stylizacji. Jak więc wybrać pasek najbardziej odpowiedni dla siebie, a jednocześnie pasujący do naszego garnituru? Zasady są proste. Po pierwsze wszelkie skórzane dodatki oraz części garderoby takie jaki buty muszą być w tym samym kolorze. Tak więc jeśli masz brązowe skórzane buty, pasek twojego zegarka również jest wykonany z brązowej skóry to i pasek do spodni musi być brązowy.

Po drugie klamra od paska nie powinna być wyzywająca. W przypadku pasków do garniturów postaw na klasykę, sprawdza się idealnie. Pamiętaj również, że pasek do garnituru to nie pasek do jeansów. Nawet najlepsza skóra ma to do siebie, że z czasem może ulec delikatnym zniszczeniom, co w przypadku jeansów może być plusem, ale w przypadku garnituru pozostanie minusem. Zadbaj, aby twój pasek był wykonany z możliwie najlepszej skóry. Dzięki temu dłużej będzie ci służyć.

Solidny portfel ze skóry na długie lata

Galanteria to nie tylko paski, saszetki czy rękawiczki. Do tej kategorii zostały również zaliczone portfele. Prawdziwy niezbędny element w codziennym życiu. W nim przechowujemy wszystkie dokumenty, karty kredytowe oraz pieniądze. Warto więc zadbać o to, aby nasz portfel był możliwie trwały oraz elegancki. Czasy portfeli na rzepy już dawno minęły, tak więc nastał czas zmian na lepsze.

Odpowiednio dobrany skórzany portfel będzie nie tylko ozdobą, ale również pomocnikiem w codziennym życiu. Obecnie rynek oferuje nam wiele modeli, o różnej pojemności oraz stylistyce. Istnieje więc możliwość znalezienia czegoś idealnego tylko dla siebie. Przy wyborze pamiętaj, aby kierować się nie tylko wyglądem ale również poręcznością. Dobry portfel to wygodny portfel.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również