• Moda w zasięgu ręki
img

Kosmetyczka – zabierz ją w podróż

Nie można jasno określić, który z kobiecych dodatków jest najważniejszy. Dla jednych jest to maskara, dla innych pomadka, torebka, portfel, a nawet cała kosmetyczka. Perfekcjonistki dbają o to, aby mimo pewnej hierarchii wszystkie dodatki były odpowiedniej jakości oraz wszystkie do siebie pasowały. Tylko ich spójność gwarantuje doskonały wygląd i podkreślenie dla każdej stylizacji, w jakiej postanowisz wyjść z domu. Jak wybrać kosmetyczkę idealną? Dowiesz się tego właśnie teraz!

Kosmetyczka - kobiecy mini niezbędnik

Przeciętna kobieta nie wychodzi z domu bez zapakowania do swojej kosmetyczki: tuszu do rzęs, pudru, chusteczek do demakijażu, wody termalnej bądź płynu micelarnego, podkładu, korektora, szminki lub błyszczyka i… czy zapomnieliśmy o czymś? Chyba już nie. Mimo wszystko jest to dość sporo rzeczy, które nie sposób wrzucić luzem do torebki. Chociażby posiadała ogromną ilość przegródek, warto zadbać o to, aby kosmetyki były odpowiednio zamknięte i zabezpieczone przed pozostałą zawartością torebki. W ten sposób unikniesz zabrudzenia podkładem ważnych dokumentów, a także o wiele łatwiej będzie Ci zabrać je ze sobą w pracy do łazienki - nie będziesz musiała zabierać całej torebki, a tylko lekką kosmetyczkę. Proste i mądre!

kosmetyczka

Kosmetyczka skórzana – dla kobiety z klasą

Wiele kobiet jest mocno rozczarowanych tradycyjnymi modelami kosmetyczek, które można znaleźć w drogeriach, czy sklepach z dodatkami. Plastikowe, kolorowe, bardziej młodzieżowe niż kobiece, nie zachęcają do zakupu, a już na pewno nie do pokazywania się z nimi w biurze, szkoleniu, nie mówiąc już o teatrze czy operze. Jest na to rozwiązanie: kosmetyczka skórzana!

Tego rodzaju dodatek jest klasą samą w sobie - miniaturowa torebka dla Twoich kosmetyków, która wygląda równie stylowo co torebka właściwa. Ogromnym plusem skórzanych kosmetyczek jest możliwość szybkiego jej wyczyszczenia. Skóra rzadko kiedy absorbuje kosmetyki, którym zdarzyło się wylać, czy wysypać do wnętrza, dlatego jeśli masz tendencję do niedomykania słoiczków, powinnaś wybrać właśnie skórę.

Nie trzeba chyba mówić, że jakikolwiek skórzany dodatek to ciągle synonim luksusu. Nie każda kobieta może pozwolić sobie na tego typu wydatek, ale też nie każda jest świadoma, że na rynku występuje bardzo dużo skórzanych kosmetyczek. Możesz dopasować ich kolor do swojej ulubionej torebki, do różnych sukienek, spódnic, garniturów, butów - do czego tylko chcesz! Kosmetyczki skórzane dzielą się zwykle na dwie główne kategorie: na kosmetyczki skórzane lakierowane oraz kosmetyczki skórzane „naturalne”, w których skóra jest surowa i po prostu zaimpregnowana, aby nie chłonąć zanieczyszczeń z otoczenia.

Kosmetyczka - życie na walizkach

Jeśli jesteś w ciągłym ruchu, w delegacjach, jeździsz z jednego miasta do drugiego, a nierzadko między różnymi kontynentami, potrzebujesz dodatku niezawodnego, który dotrzyma Ci kroku. Przyznaj się sama przed sobą - ile razy podczas kilku ostatnich podróży zawiodła Cię tradycyjna, materiałowa lub plastikowa kosmetyczka? Na pewno wiele. Są one bardzo niskiej jakości, szybko pękają i po prostu nie wyglądają elegancko. A właśnie tak powinnaś wyglądać w trakcie każdej podróży - wtedy będziesz czuła się dopieszczona w każdym możliwym calu.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również