• Moda w zasięgu ręki
img

Przegląd portfeli damskich: najbardziej popularne zapięcia

Portfele damskie to temat rzeka. Miliony rozmiarów, wzorów, kolorów, funkcjonalności oraz cen. Ręcznie wykonane, skórzane, materiałowe, możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Ten przegląd skupi się jednak na uporządkowaniu portfeli pod względem cechy, która być może na pierwszy rzut oka nie wydaje się ważna. Mowa o rodzajach zapięć. W zależności od tego, jaki tryb życia prowadzisz, jak dużą wagę przywiązujesz do wyglądu i funkcjonalności swoich dodatków, do wyboru masz kilka zapięć: podstawowy zamek błyskawiczny, wygodny zatrzask oraz efektowny bigiel. Uważnie przeczytaj poniższy poradnik i wybierz zapięcie, które nie będzie utrudniało korzystania z portfela w trakcie długiego dnia, a jedynie je ułatwi.

Portfel damski zapinany na zamek

To standardowe rozwiązanie, wybierane przez największą liczbę kobiet. Ciężko jest jednak powiedzieć, na ile ten wybór wynika z potrzeby posiadania portfela zapinanego na zamek błyskawiczny, a ile jest w nim zwyczajnej niewiedzy lub braku dostępności w sklepach modeli portfeli z innym rodzajem zapięć. Podstawowy zamek błyskawiczny jest sam w sobie bardzo funkcjonalny - dzięki niemu łatwo można dostać się do wnętrza portfela, a i znajdujące się we wnętrzu takiego portfela dokumenty i pieniądze są dobrze chronione przed wypadnięciem. W przypadku zamków błyskawicznych należy uważać na paznokcie - nieuważne zamknięcie zamka może grozić ułamaniem paznokcia i odpryśnięciem lakieru.

Portfel damski na zatrzask

Szybkie i pewne zamknięcie, które wybierają równie pewne siebie kobiety. Życie w ciągłym pośpiechu wymaga stanowczych i szybkich rozwiązań, a zatrzaskowy zamek należy właśnie do nich. Portfele z tego typu zamkami są bardzo duże, zwykle rozkładane na kilka części. W każdej z nich znajduje się osobne miejsce na karty, osobne na banknoty, monety i dokumenty, a część posiada również dodatkowe skórzane etui na dowód rejestracyjny. Zatrzaski są bardzo proste w obsłudze, przy ich korzystaniu nie narażamy paznokci, ani znajdującego się na nich efektownego lakieru na załamania, czy odpryśnięcia. W ułamku sekundy dostajemy się do wnętrza portfela i równie szybko możemy go zamknąć.

portfel damski na zamek

Portfel damski na bigiel

Oryginalny i efektowny, bardzo szybko stał się jednym z najbardziej ulubionych kobiecych dodatków. Bigiel to metalowy element, znajdujący się w górnej części portfela, po obu jego stronach. Pozwala na szczelne zamknięcie portfela na całej długości, dzięki czemu nic z jego wnętrza nie wypadnie w trakcie użytkowania, czy przenoszenia w torebce. Portfel z biglem stanowi piękną ozdobę i uzupełnienie każdego looku; aby wziąć go ze sobą nie ma konieczności zabierania również torebki. Na krótsze wyjścia do sklepu czy kawiarni możesz taki portfel wziąć w ręce - będzie wyglądał elegancko i stylowo, tak samo jak efektowny, srebrny bądź złoty bigiel.

Jak wybrać portfel damski – podsumowanie

W zależności od tego, jaki tryb życia prowadzisz, możesz zdecydować się na wybór jednego z trzech powyższych sposobów zamykania. Zamek błyskawiczny dedykowany jest kobietom, które lubią luźny i niezobowiązujący styl. Poręczny zatrzask jest raczej rozwiązaniem uniwersalnym. Bezproblemowe otwieranie i zamykanie to jego cecha charakterystyczna, dlatego polecany jest przede wszystkim tym kobietom, dla których wygląd dodatków jest najważniejszy. Na koniec mamy bigiel. Element ozdobny, będący wykończeniem portfela, mogącym uchodzić nawet za biżuterię. Ten typ zamykania znajdzie uznanie wśród kobiet, które mają zamiłowanie do detali i drobnych dodatków. Lekko przywodzący na myśl styl vintage oraz boho świetnie uzupełni kreacje właśnie w tym najmodniejszym stylu sezonu.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również