• Moda w zasięgu ręki
img

Przegląd nietypowych portfeli

W świecie męskich oraz damskich dodatków wybór portfela nie jest prosty. W obliczu coraz większych wymagań współczesnej kobiety i mężczyzny okazuje się, że zaledwie kilka z kilkudziesięciu różnych modeli portfelów jest w stanie spełnić je wszystkie. Głównym atutem portfela powinna być jego wielofunkcyjność. Przechowywanie pieniędzy, kart, dokumentów, dowodu rejestracyjnego do samochodu - nie każdy portfel to potrafi i nie każdy posiada wymiary, pozwalające mu sprostać tym oczekiwaniom.

Portfel – nie tylko na banknoty

Coraz rzadziej płacimy banknotami. Najczęściej w tym celu korzystamy z karty (kiedy dokonujemy większych zakupów) lub z drobnego bilonu podczas wykonywania tych najmniejszych, codziennych zakupów. Wiele miejsc oferuje możliwość płacenia kartami, jednak nie wszyscy są jeszcze przyzwyczajeni do płacenia bardzo niskich rachunków kartą. Oprócz miejsca na banknoty powinna znaleźć się w nim przede wszystkim osobna kieszonka na bilon. Aby była odpowiednio funkcjonalna, powinna być szeroka tak, aby w prosty i wygodny sposób można było włożyć do niej rękę w poszukiwaniu odpowiedniej monety. Portfele dysponujące małymi, wąskimi kieszonkami są po prostu niewygodne - w przypadku portfeli damskich przy korzystaniu z tego typu wąskiej kieszonki istnieje bardzo duże ryzyko zadarcia skórki, czy całego paznokcia. Wąskie kieszonki na monety w męskich portfelach są po prostu niepraktyczne; męska ręka najzwyczajniej w świecie do niej nie wejdzie.

Portfel na dokumenty

Nieraz zdarza się, że będąc w urzędzie, sklepie, czy jakimkolwiek innym miejscu na sam koniec wizyty otrzymujemy jakieś dokumenty. Fakturę, potwierdzenie lub inny tego typu dokument. Wychodząc, nie mamy ochoty otwierać torby, plecaka czy torebki i szukać mu odpowiedniego miejsca. W takich sytuacjach ratuje nad portfel na dokumenty. Jest on odrobinę większy niż standardowe portfele i oferuje dodatkową przestrzeń właśnie na pojedyncze dokumenty. To zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie oraz pozwala na przechowywanie ich w jednym miejscu. Koniec z zaginionymi fakturami!

portfel na telefon

Portfel na dowód rejestracyjny – specjalny gadżet kierowcy!

Każdy kierowca wie, że dowód rejestracyjny to dokument ważny, jednak przysparzający ogromnej ilości problemów. Nie możemy zostawiać go w samochodzie i powinniśmy zawsze mieć go przy sobie. Aby sprostać tym wymaganiom, niektóre modele portfeli posiadają dodatkową kieszonkę na dowód rejestracyjny, same mając przy tym rozmiary większe, niż standardowy portfel. Dzięki temu przechowywane w jego wnętrzu karty, dokumenty i pieniądze są łatwiej dostępne, szybciej możemy z nich skorzystać, a perfekcjonistów zachwyci przejrzysty i klarowny układ wszystkich kieszonek.

Nowoczesny portfel z miejscem na telefon

Hitem ostatnich miesięcy są nowoczesne portfele, oferujące swoim użytkownikom dodatkowe miejsce na telefon. Z zewnątrz wyglądają jak sztywne, prostokątne opakowanie, jak trochę bardziej płaska wersja etui na okulary. Ich wnętrze jest bardzo dobrze zaprojektowane i starannie przemyślane. Z jednej strony znajduje się miejsce na smartfona (jest ono dostosowane do wymiarów znacznej większości dostępnych na rynku smartfonów) oraz dodatkowy uchwyt, utrzymujący go w miejscu w trakcie otwierania portfela. Z drugiej strony mamy bardzo wygodny portfel - dużą ilość kieszonek na karty i dokumenty oraz dużą kieszonkę na drobne monety. W niektórych tego typu portfelach znajduje się także dodatkowa komora na dowód rejestracyjny - dzięki temu wszystkie najważniejsze przedmioty są schowane w jednym wygodnym portfelu.

Dużym plusem tych portfeli jest wykonanie ze sztywnego tworzywa, głównie plastiku lub metalu. Taka sztywna konstrukcja chroni zarówno smartfona jak i drobniejsze dokumenty i pieniądze.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również