• Moda w zasięgu ręki
img

Walizka na kółkach – poradnik podróżnika

Służbowe lub prywatne, krótkie albo długie, planowane, bądź spontaniczne - podróże, bo o nich mowa spotykają nas praktycznie każdego miesiąca. Czy to delegacja z pracy, czy urodziny któregoś z członków rodziny, a nawet nieplanowany wyjazd weekendowy, nie może się on odbyć bez odpowiedniej torby. Walizka podróżna jest wyznacznikiem komfortu, szybkości podróżowania i stylu, w jakim udajemy się w podróż, chociażby tą najkrótszą.

Chcąc oszczędzić swoje siły często wybierasz małe plecaki lub większe torby do pracy, do których upychasz najważniejsze przedmioty. Po pierwsze nie wygląda to zbyt dobrze podczas podróży, a po drugie negatywnie odbija się na komforcie podróżowania i twoim samopoczuciu. Wystarczy jednak kupić odpowiednią walizkę na kółkach, aby jakiekolwiek związane z podróżą problemy po prostu przestały istnieć.  Jak tego dokonać? Sprawdź już teraz.

Podróżuj wygodnie i z klasą – torby skórzane na kółkach 

Najbardziej wygodnymi walizkami są właśnie torby skórzane na kółkach. To alternatywa dla klasycznych walizek, które można spotkać na każdym kroku. Ten rodzaj walizki pozwala wyróżnić się spośród tłumu głównie ze względu na wyjątkowy i niepowtarzalny design.

Kółka, będące podstawą takiej torby powinny obracać się szybko i gładko. Te najlepsze wykonane są z kauczuku lub posiadają domieszkę równie elastycznego materiału. Takie kółka pozwalają na łatwe i szybkie przemieszczanie się nie tylko po twardych nawierzchniach takich jak beton i dworcowe alejki, ale również po ubitym piasku, a nawet trawie, czy nawet żwirze!

Walizki podróżne z funkcją odpinanego wózka 

Torby skórzane na kółkach nie wyglądają tak jak tradycyjna walizka. Ich oryginalność tkwi w odpinanym wózku - stelażu, który utrzymuje całą torbę podczas podróży. Po dotarciu na miejsce śmiało możesz go odpiąć, otrzymując wygodną i poręczną torbę skórzaną, która sprawdzi się jako zwyczajna torba, z którą możesz udać się na służbowe spotkanie, czy na wycieczkę.

Komfortowa podróż

Montaż i demontaż torby z takiego stelaża jest bardzo prosty i trwa kilka sekund. Nie musisz martwić się, że nie poradzisz sobie z nim w trasie: wystarczy zdjąć lub nałożyć torbę na stelaż poprzez rozpięcie tylnej części torby. Gotowe! Torba jest unieruchomiona na praktycznym stelażu, który pozwoli wam na szybsze dotarcie do celu.

Torby skórzane na kółkach to przede wszystkim styl. Ich design jest niespotykany w innego typu torbach - posiadają opływowy kształt, osiągnięty poprzez lekkie zakrzywienie wszystkich boków, przez co torba przypomina sportowy samochód. Wykonanie ze skóry pozwala cieszyć się jej niezawodnością na każdym etapie podróży. W razie zabrudzenia wystarczy przetrzeć ją chusteczką higieniczną, a jakikolwiek kurz, czy mokre substancje znikną z jej powierzchni w kilka chwil. W przypadku tradycyjnych, materiałowych walizek nie byłoby to takie proste!

Wyjazd 2, 3 czy 5-dniowy? – dopasowujemy rozmiar walizki 

W zależności od długości planowanego wyjazdu musisz odpowiednio dobrać do niego rozmiar twojej walizki. Nie ma bowiem niczego gorszego niż za duża, bądź za mała torba. Często jest to powodem frustracji i niezadowolenia z wyjazdu, ale spokojnie możesz tego uniknąć poprzez przemyślenie swoich podróżniczych potrzeb.

Wyjazdy dwu i trzydniowe pozwalają na zabranie ze sobą mniejszej walizki w rozmiarze tzw. kabinówki. Są to najmniejsze walizki, do których zmieści się jedna lub dwie koszule na zmianę, mała kosmetyczka oraz bielizna. Nie potrzebujesz zabierać ze sobą niczego więcej oprócz książki i ulubionego czasopisma, które również znajdą miejsce w jej wnętrzu.

Dłuższe wyjazdy wymagają przede wszystkim sporządzenia listy, na której znajdą się wszystkie przedmioty, które przydadzą się podczas pobytu w innym miejscu. Jeśli jesteś osobą, która zawsze dokłada do walizki rzeczy na ostatnią chwilę, koniecznie musisz rozważyć kupno walizki z opcją powiększenia pojemności. Ten zabieg możliwy jest dzięki rozpięciu boków torby. Prosty i szybki, ułatwi pakowanie każdemu podróżnikowi.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również