• Moda w zasięgu ręki
img

Jaką walizkę kupić na podróż samolotem?

Podróż samolotem to czysta przyjemność. Komfort podróży oraz czas jaki jest potrzebny na przebycie z miejsca A do B sprawia, że jest to obecnie jeden z najlepszych środków podróży. Rynek lotniczy zalewany jest również przez licznych tanich przewoźników, którzy oferując atrakcyjną cenę dodatkowo zachęcają nas do takich podróży.

Jedynym minusem latania są jednak limity bagażowe, które bardzo często przyprawiają pasażerów o ból głowy. Bo jak tu się spakować do małej podręcznej walizki, kiedy nie chcemy wykupować dodatkowego bagażu rejestrowanego? Jak dobrać odpowiednią walizkę, tak aby zmieściła się w kabinie samolotu? Czy wreszcie jaką walizkę wybrać i czym kierować się przy wyborze. Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.  

Popularne wymiary walizki do samolotu

Każdy przewoźnik lotniczy, posiada swoje własne dopuszczalne wymiary walizek kabinowych. W przypadku bagażu rejestrowanego nie mamy do czynienia z wymiarami a gramaturą, dzięki czemu nie musimy się martwić o nasza walizkę. Co jednak z bagażem podręcznym? Na szczęście różnice w wymiarach dopuszczalnych bagażu podręcznego u różnych przewoźników są nieznaczne. Przykładowo w bardzo popularnych liniach lotniczych wymiary bagaży podręcznych oscylują w granicach 55 x 40 x 20  lub 42 X 32 X 25  cm. Są to na tyle małe różnice, że bez problemu możemy dobrać walizkę spełniającą powyższe wymogi.

Należy też zaznaczyć, że wbrew wyobrażeniom, obsługa linii lotniczej nie będzie nam mierzyć walizki co do centymetra dlatego różnice wymiarowe w drobnym stopniu są dopuszczalne. Obecnie na rynku dostępne są walizki o wymiarach uśrednionych czyli 50x40x20, które odpowiadają większości wymogów linii lotniczych. 

Z czego powinny być wykonane kółka do walizki?

Kupując walizkę podróżną powinniśmy skupić się nie tylko na jej pojemności oraz jakości wykonania, ale przede wszystkim na szczegółach. Te szczegóły to między innymi kółka walizki, dzięki którym jest to jeden z wygodniejszych środków przechowywania oraz przewożenia naszych rzeczy. Jeśli o kółkach mowa, to w ich wypadku liczy się materiał z jakiego zostały wykonane oraz sposób osadzenia.

Wygodny bagaż

Obecnie wiele walizek posiada kółka łożyskowe wykonane ze specjalnego tworzywa gumopodobnego. Tworzywo to gwarantuje wyjątkowa trwałość kółek, dzięki czemu nasza walizka będzie służyć nam dłużej. Oczywiście kółka w walizkach wykonywane są również ze zwykłego plastiku oraz często dodatkowo pokrywane są gumą, która ma zapewnić przyczepność oraz relatywną trwałość. Takie rozwiązania są wystarczające jeśli z walizki nie korzystamy często.

Oczywiście możemy spotkać również kółka wręcz do zadań specjalnych, wykonanych ze specjalnych tworzyw testowanych przez wojsko. Tego typu kółka są najbardziej trwałe i przygotowane na wszystko niczym najlepsze opony samochodowe. Jeśli więc chcemy cieszyć się naszą walizką możliwie najdłużej to przy wyborze kierujmy się nie tylko jej wymiarami oraz względami estetycznymi. 

Torba podróżna skórzana – styl, elegancja i wygoda

Obecnie bardzo popularne poza zwykłymi walizkami z materiałów sztucznych pozostają torby skórzane. Warto zaznaczyć, iż obecnie trwałość skóry z której wykonane zostały torby jest równie dobra co materiału sztucznego. W naszej ocenie skórzana torba przebija jednak walizki z tworzyw. Skórzna torba posiada swoistą duszę. Stylowa oraz pełna torba skórzana, umożliw nam bezpośrednie przemieszczenie się z lotniska do biura bez konieczności pozostawiania bagażu w pokoju hotelowym.

Jej ponadczasowy design oraz najwyższej jakości wykonanie sprawiają, że pasuje do każdej stylizacji. Warto zauważyć, że obecnie wiele skórzanych toreb podróżnych posiada możliwość podłączenia kółek, dzięki czemu z torby skórzanej można zrobić najwyższej jakości walizkę skórzaną. Dzięki takim modyfikacjom, nasz torba zyskuje całkowicie nowe zastosowania, a jednocześnie stawia nas w przekonaniu, że poza nią już żadna inna torba czy walizka nie jest nam potrzebna.

Przy wyborze skórzanej torby należy pamiętać aby sprawdzić jakość wszelkich połączeń oraz użytej w procesie wytwarzania skóry. Tylko najlepsza jakościowo skóra zapewni trwałość torby oraz komfort używania, a tym samym komfort podróży. Na skórzanych torbach nie warto oszczędzać zwłaszcza, że zastąpi nam zarówno torbę do pracy jaki i walizkę podróżną.  

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również