• Moda w zasięgu ręki
img

W stylu Włóczykija – plecak pod namiot

Miłośnicy natury i pieszych wędrówek rzadko kiedy korzystają z usług drogich hoteli w centrum miasta. O wiele bardziej wolą spędzić czas wolny na łonie natury, śpiąc w namiocie. Taka bliskość przyrody wycisza, uspokaja, pozwala zebrać myśli i naprawdę odpocząć. Z dala od internetu, e-maili i obowiązków. Aby wyjazd pod namioty był naprawdę udany, należy się do niego odpowiednio przygotować. Nie mówimy tu tylko o namiocie, karimacie i innych tego typu akcesoriach, bo to jest raczej oczywiste. Bardzo ważne jest to, jaki plecak ze sobą zabieramy. Do właśnie do niego muszą zmieścić się wszystkie ubrania, mniejsze przedmioty, jedzenie i wiele, wiele innych. Spakowanie ich do tradycyjnego plecaka może skończyć się ogromnym bałaganem i chaosem we wszystkich rzeczach, nad którym będzie bardzo ciężko zapanować przez cały wyjazd.

Plecak worek w którym pomieścisz niezbędny ekwipunek

Najwygodniejszym rodzajem plecaków jest tzw. plecak worek. Sprawdza się on w trakcie bardzo krótkich pobytów pod namiotami lub jako dodatkowa torba w trakcie tych dłuższych. To zwyczajny worek, który możesz nosić na plecach jak plecak. Mimo tego, że jest wykonany z bardzo lekkiego materiału, jest niezwykle trwały. Wodoodporny, odporny na zarysowania, zniszczenia oraz przebywanie w ciężkich warunkach atmosferycznych - w obliczu przebywania na łonie natury praktycznie żadna nowoczesna torba nie jest w stanie mu dorównać.

Plecak vintage – trwały i pojemny

Na krótkie wyjazdy zabierz ze sobą plecak vintage. Swoją budową i funkcjonalnością przypomina plecak worek, będący najlepszym rodzajem torby, jaki można wybrać na biwak. Plecak vintage różni się od nich jedynie materiałem, z którego jest wykonany. Plecaki vintage to nic innego jak trwała skóra, która w kontakcie z naturą radzi sobie doskonale - odporna nawet na najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne, zapewnia bezpieczeństwo przenoszonych w ich wnętrzu przedmiotów. Ponadto, jest bardzo stylowy, co zwiększa radość biwakowania ze znajomymi, przed którymi możesz pochwalić się właśnie takim plecakiem.

jak spakować plecak

Jak spakować plecak turystyczny?

Najlepiej jest pakować rzeczy warstwami. Zaczynamy od najgrubszych, aby na samej górze znalazły się te najlżejsze. Najlepiej jest, jeśli dodatkowa para butów może zostać przywiązana do zewnętrznego elementu plecaka, tak samo jak karimata. Większość plecaków na samej górze posiada dwa dodatkowe paski, które trzymają karimatę pewnie i stabilnie przez cały okres podróży.

Ubrania jakie ze sobą zabierasz muszą być możliwie jak najbardziej zróżnicowane: długie i krótkie spodnie, bluza, kurtka, cienki sweter, t-shirt z długim i krótkim rękawem, dodatkowa para butów i bielizna. Bez nich nie powinieneś wyruszać w taką podróż. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą apteczkę, w której znajdą się plastry, woda utleniona, dodatkowy środek do odkażania ran oraz rąk, spray przeciwko komarom, maść na oparzenia i aspiryna.

Pojemność plecaka na biwak– 30l, 35 l a może większy?

Pojemność plecaka zależy indywidualnie od tego, jak dużą ilość rzeczy planujesz zabrać, oraz na jak długo wyjeżdżasz pod namiot. Na krótsze wycieczki polecane są plecaki od 20-30 litrów, na dłuższe te o pojemności od 35 litrów w górę. Pamiętaj też o tym, aby nie przeciążyć plecaka zbyt mocno. Zbyt ciężki plecak zrujnuje twój wyjazd, ponieważ już po pierwszej godzinie będziesz bardzo zmęczony, a radość wyjazdu pod namioty zostanie przygnieciona 40-kilogramowym plecakiem. Zdarzają się i takie przypadki. Rozwaga podczas pakownia pod namioty jest bardzo ważna.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również