• Moda w zasięgu ręki
img

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – niezbędna galanteria dla biznesmena

Będąc biznesmenem doskonale wiesz, że wszystkie umowy i transfery dopinane są na ostatni guzik nie przy stole negocjacyjnym, a na bardzo prywatnych spotkaniach. Ponadto, o nawiązaniu współpracy nie decydują szczegóły działalności danej firmy a to, czy potencjalny nowy wspólnik wzbudza Twoje zaufanie.

Będąc na jego pozycji nie możesz przecież pojawić się na spotkaniu w źle dopasowanym garniturze, czy ze starą, zużytą torbą pod pachą. Przeczytaj ten krótki poradnik, dotyczący stylu wśród biznesmenów, dzięki któremu otrzymasz każdy kontrakt i sfinalizujesz każdą transakcję.

Dlaczego wygląd w pracy ma znaczenie?

Jeśli pracujesz na stanowisku kierowniczym doskonale wiesz, że podczas zlecania różnych zadań pracownikom liczy się to, w jaki sposób to wykonujesz, jakim tonem mówisz, krótko mówiąc, czy brzmisz wtedy i wyglądasz jak prawdziwy lider. Jako pracownik, wykonujący obowiązki zlecone przez przełożonego musisz wiedzieć, że Twój wygląd wpływa na to, jak ważne i trudne obowiązki zostają Ci powierzane. 

Wygląd to po prostu Twoja wizytówka - dbając o siebie, o wysoką jakość swoich ubrań i dodatków pokazujesz otoczeniu swoje podejście do pracy i wykonywanych zadań. To, jak ubrany wejdziesz na spotkanie, jaką teczkę otworzysz i jaki portfel skórzany wyjmiesz podczas płacenia za firmowy lunch wpływa na Twoją skuteczność w biznesie. 

Męskie torby – przegląd obowiązujących trendów 

W zależności od Twoich preferencji i stylu noszonych na co dzień garniturów do wyboru są dwie główne kategorie toreb: teczki skórzane oraz torby skórzane na laptopa. Przyjrzyjmy się bliżej tym pierwszym. Skórzane nesesery są dodatkami ponadczasowymi, które z roku na rok zmieniają się bardzo delikatnie. W roku 2017 ciągle modne będą klasyczne i proste teczki skórzane w kolorze czarnym lub brązowym z przeszyciem przez środek lub bez.

Skłonni do eksperymentów modowych mężczyźni zadowoli fakt istnienia owalnych i półokrągłych teczek skórzanych, stylizowanych na torby lekarskie. Oba rodzaje neseserów aby wyglądały ładnie i profesjonalnie powinny być wykonane ze skóry, w żadnym wypadku ze skóry sztucznej. Mimo swojej wysokiej ceny, teczki skórzane są o wiele bardziej wytrzymałe i z powodzeniem można nosić je nawet przez kilka lat. W porównaniu z nimi, teczki ze skóry ekologicznej wytrzymają zaledwie kilka miesięcy.

Męska torba skórzana

Torby skórzane na laptopa to propozycja dla nowoczesnych mężczyzn, którzy nie wychodzą z domu bez laptopa, tabletu, czy netbooka. Tego rodzaju galanteria skórzana z zewnątrz przypomina tradycyjną torbę, do której zmieści się bardzo dużo przydatnych w pracy i w domu dokumentów, jednocześnie posiadając także dodatkową komorę na laptopa. Nie są to jednak zwykłe torby, do których „wrzucamy” laptopa i idziemy z nim do pracy.

Taka specjalna komora wyposażona jest we wzmocnione gęstą pianką komorę, w której laptop chroniony jest przed wstrząsami, uderzeniami i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Torby skórzane na laptopa występują w bardzo wielu wzorach: od toreb z dwoma dużymi kieszeniami, przez lekkie torby na ramię, skończywszy nawet na skórzanym plecaku z odpinanymi ramionami, który może być noszony także jak tradycyjna torba.

Skórzane dodatki podnoszące prestiż

Niewątpliwie dodatkiem podnoszącym prestiż jest wykształcający się dopiero na polskim rynku segment toreb skórzanych na kółkach. Mimo bycia absolutną nowością, torby skórzane na kółkach mają kilku mocnych przedstawicieli, zwłaszcza amerykańską firmę, specjalizującą się w produkcji tego typu toreb, która opatentowała system jeżdżącego stelażu na kółkach. Główną ideą toreb skórzanych na kółkach jest bowiem właśnie stelaż, do którego w przypadku dużego obciążenia możemy przypiąć tradycyjną torbę i śmiało pojechać z nią na spotkanie służbowe.

Dlaczego akurat ten dodatek podnosi prestiż? Ponieważ biznesmen wchodzący na ważną konferencję, czy spotkanie z elegancką, skórzaną torbą na kółkach budzi respekt. Przy korzystaniu z takiej torby już nigdy więcej nie będziesz musiał przejmować się zmiętymi ramionami garniturów, powstałych wskutek noszenia torby na ramieniu, czy ogólnym zmęczeniem, jakie wywołała konieczność przeniesienia często aż kilkukilogramowej torby z miejsca pracy właśnie na takie spotkanie. Torby skórzane na kółkach pozwalają zachować siłę, czas i nieskazitelność naszych ubrań.

Redakcja modnagalanteria.pl

PASJA| WIEDZA | DOŚWIADCZENIE

Zobacz również